جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به شهرستان اسلامشهر

استاندار تهران از جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به شهرستان اسلامشهر خبر داد.

علیرضا فخاری در جلسه بررسی مشکلات و مسائل شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: هدف از این سفر، پیگیری مصوبات سفر اخیر رئیس‌جمهور به شهرستان اسلامشهر بوده که از ابعاد مختلف موضوعاتی همچون ارتباطات، مترو، منابع آب، نهضت ملی و مسکن مهر و مواردی همچون بارانداز بندر خشک آپرین بررسی و امکان سنجی صورت گرفت.

وی ادامه داد: ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب سفر ریاست جمهوری به شهرستان تخصیص یافت که تاکنون حدود ۲۴۴ میلیارد تومان جذب شده و پیگیری می‌کنیم تا الباقی اعتبارات نیز به موقع محقق شود.

استاندار تهران عنوان کرد: در حوزه آب نیازمند برنامه ریزی بلندمدت هستیم، در این زمینه بازچرخانی آب، استفاده از پساب و ساماندهی و ممیزی مصرف آب در حوزه‌های شرب، صنعت و غیر مورد بررسی قرار گرفت.

فخاری در مورد فرونشست زمین گفت: اگر در مدیریت منابع آب دقت نکنیم، شاهد فرونشست خواهیم بود، از اینرو نیازمند کنترل و برنامه‌ریزی صحیح برای مصرف هستیم، چرا که اگر نظارت صحیح صورت نگیرد طبیعتاً میزان برداشت از آب‌های زیرسطحی منجر به فرونشست خواهد شد.

وی در مورد کمک به صنایع ورشکسته اسلامشهر از جمله کیان تایر افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهور این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و سعی داریم با حفظ شرایط محیط کار به رفع مشکلات آن‌ها در حوزه‌هایی همچون بیمه کمک کنیم.

استاندار تهران در مورد تعطیلی روز پنجشنبه ادارات شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: این موضوع نیازمند بررسی کارشناسی است، البته اگر جامعه هدف را در سطح شهرستان‌ها پیگیری کنیم به نظر می‌رسد عدم تعطیلی بهتر خواهد بود، اما اگر نظر کارشناسی مغایر با این امر باشد حتماً تجدید نظر صورت می‌گیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر