پرداخت ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان طرح‌های اشتغالزایی

امسال ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

جاسم محمدی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: در ۱۰ ماهه نخست امسال بیش از هفت هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: ایجاد زمینه اشتغال خانواده‌های نیازمند (تحت حمایت و غیرتحت حمایت) و فرزندان آن‌ها از ابتدای سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفته که بخشی از این مهم به کمیته امداد واگذار شده است.

محمدی با بیان اینکه ایجاد زمینه اشتغال خانواده‌های نیازمند با هدف خودکفایی آن‌ها انجام می‌شود، افزود: علاوه‌‎بر مددجویان، خانواده‌‎های نیازمند دارای شرایط هم می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد در سراسر استان و با تأیید کارشناسان این نهاد نسبت به ارائه طرح اشتغال خود اقدام کنند.


بیشتر بخوانید


وی با اشاره به بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده برای متقاضیان طرح‌های اشتغال، گفت: پرداخت تسهیلات (براساس طرح اشتغال)، کمک بلاعوض، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید مستمر از طرح‌های اشتغال و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

محمدی با اشاره به اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی، اضافه کرد: از این مجموع تاکنون ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده و باقی‌مانده آن (با توجه به معرفی دارندگان طرح‌های اشتغال به بانک‌های عامل) تا پایان امسال با موافقت بانک‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر معرفی بیش از یک و نیم برابر اعتبار به بانک‌های عامل، ادامه داد: این طرح‌ها شامل دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، طرح‌های خدمات (از جمله راه‌اندازی فروشگاه‌ها و غیره)، حمل و نقل، صنایع دستی، طرح‌های صنعتی و معدنی و پرورش طیور هستند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر