موشک هسته‌ای؛ راهکار ناسا برای سفر به مریخ

ناسا فاش کرد که در حال ساخت موشکی با انرژی هسته‌ای است که می‌تواند انسان‌ها را بسیار سریع‌تر از فضاپیمای سنتی به مریخ بفرستد.

ناسا و آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (دارپا) در حال ساخت یک موشک هسته‌ای هستند که قرار است در سال ۲۰۲۷ آزمایش شود.

این موشک آماده است تا انسان‌ها را به مریخ ببرد و زمان گذر را به طور چشمگیری کاهش دهد.

ناسا فاش کرد که در حال ساخت موشکی با انرژی هسته‌ای است که می‌تواند انسان‌ها را بسیار سریع‌تر از فضاپیمای سنتی به مریخ بفرستد. در حال حاضر هفت ماه طول می‌کشد تا به سیاره سرخ برسیم.

یک راکت حرارتی هسته‌ای (NTR) نسبت رانش به وزن بالایی را (در حدود ۱۰ هزار برابر بیشتر از پیشرانه الکتریکی و دو تا پنج برابر بیشتر از پیشرانه شیمیایی) در فضا ارائه می‌دهد. این تیم قصد دارد از مدل‌های قبلی NTR برای طراحی جدید استفاده کند. آژانس فضایی دهه‌ها روی مفهوم پیشرانه حرارتی هسته‌ای مطالعه کرده است.

این گروه‌ها می‌گویند راکت حرارتی هسته‌ای علاوه بر حمل و نقل سریع‌تر، خطرات را برای فضانوردان کاهش می‌دهد؛ زیرا آن‌ها طولانی مدت در فضا سفر نخواهند کرد. این امر زمان قرار گرفتن فضانوردان در معرض تشعشعات اعماق فضا را کاهش می‌دهد و به منابع کمتری مانند غذا و سایر محموله‌ها در طول سفر به مریخ نیاز خواهند داشت.

ناسا برای ارسال انسان‌ها به مریخ به اواخر دهه ۲۰۳۰ چشم دوخته است.

پم ملروی، معاون مدیر ناسا و فضانورد سابق گفت: سفر‌های سریع‌تر برای انسان امن تر هستند. راکت حرارتی هسته‌ای گرما را مستقیماً از راکتور به پیشرانه هیدروژنی گازی منتقل می‌کند. هیدروژن گرم شده از طریق یک نازل منبسط می‌شود تا نیروی رانش را برای به حرکت درآوردن فضاپیما فراهم کند.

ناسا پیش از این برای مطالعه سطح مریخ یک کاوشگر به نام استقامت را در سال ۲۰۲۰ به این سیاره فرستاد؛ این کاوشگر دارای یک بالگرد بود که می‌توانست در آسمان مریخ پرواز کرده و اطلاعات این سیاره را برای زمین ارسال کند.

منبع: دیلی میل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: ناسا ، موشک هسته ای ، مریخ
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر