مظفری:

۱۷ هکتار از باغ‌های رها شده در شهر شیراز به شهرداری واگذار شد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: در حوزه باغات شیراز ۱۷ هکتار از باغ‌های رها شده این شهر با همکاری قوه قضاییه به شهرداری واگذار شد تا از نابودی و تغییرکاربری نجات داده شود.

روح الله مظفری در نشست خبری گفت: طی یک‌سال گذشته ۱۰ تفاهم نامه با سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برای توسعه فضای سبز پایدار شهری منعقد شده است.

او گفت: بودجه مصوب این سازمان پارسال، ۹۶ میلیارد تومان بود که این رقم در بودجه امسال به ۲۱۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مظفری گفت: در حوزه باغات شیراز نیز در سال جاری ۱۷ هکتار از باغ‌های رها شده این شهر با همکاری قوه قضاییه به شهرداری واگذار شد تا از نابودی و تغییرکاربری نجات داده شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز با بیان اینکه مقرر شده سالانه ۲ میلیون اصله نهال در شیراز با همکاری مدیریت شهری و منابع طبیعی کاشته شود، گفت: توجه به معیشت، واکسیناسیون و ایمنی کارگران فضای سبز شهرداری شیراز مهمترین طرح دنبال شده طی یک سال گذشته در این سازمان بوده است.

او گفت: ۲۷ میلیارد تومان پروژه در حوزه نورپردازی شیراز در یک سال گذشته انجام شده است.

مظفری همچنین از تغییر نورپردازی میدان طاووس در مجاورت دروازه قرآن و همچنین مجسمه طاووس این محل که در سال‌های گذشته انتقادات زیادی را در پی داشت خبر داد و گفت: مجسمه طاووس شبیه سازه قبلی و قدیمی این محل در حال احداث است که تا پایان سال جاری در این محل نصب می‌شود.

او گفت: ۱۲۰ نماد با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان شامل سردیس و نماد‌های شهری طی یکسال اخیر در شیراز ساخته شده و یا تا پایان سال ۱۴۰۱ در معابر شهری شیراز نصب می‌شود.

این مقام سابق شهری پیرامون تابلو نصب شده به ابعاد بسیار بزرگ در میدان امام حسین (ع) شیراز و مخدوش کردن دید بصری شهری گفت: این تابلو با مدیریت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز ساخته شده و هنوز مشخص نیست چه تصمیمی برای آن گرفته شود.

مظفری در ادامه گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز شیراز به ازای هر شهروند ۹ مترمربع است که برنامه ریزی شده این مساحت به ۱۵ مترمربع افزایش یابد.

او گفت: تعیین عوارض قطع درختان باغات و معابر شیراز و احیای قنات‌های خشک شده از مهمترین اقدامات یکسال گذشته مدیریت شهری شیراز در حوزه حفاظت از فضای سبز بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: