دهه فجر ۳۰ کلاس درس در ماکو به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: در دهه فجر ۳۰ کلاس درس جدید در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری می‌رسد.

قهرمان رحمانی، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو که با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش برگزار شد، گفت: در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو ۲۷ طرح در خصوص آموزش و پرورش مصوب شد و احداث ۱۹۰ کلاس درس در صورت تخصیص اعتبار انجام خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴۶ مدرسه کانکسی در سطح استان آذربایجان غربی داریم که براساس طرح شهید پناهی حذف مدارس کانکسی با اولویت مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموزان را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه در شهرستان پلدشت ۱۴ کلاس تخریبی و ۷۸ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند،گفت: در شهرستان شوط ۹ کلاس تخریبی و ۵۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند و در شهرستان ماکو نیز ۱۴ کلاس تخریبی موجود است و ۱۰۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خاطر نشان کرد: اگر اعتبارات تعیین شده تخصیص یابد رشد سرانه را در منطقه آزاد ماکو شاهد خواهیم بود. 

رحمانی خواستار فعال شدن مجمع خیرین شهرستان های منطقه آزاد ماکو شد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان برای احداث فضای آموزشی در منطقه آزاد ماکو نیاز است تا به متوسط کشوری برسیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: