۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی روستای گوشه خرم‌آباد اختصاص یافت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی بافت تاریخی روستای گوشه شهرستان خرم‌آباد اختصاص یافت.

 عطا حسن پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اظهار کرد: به منظور حفاظت از اماکن و محوطه‌های تاریخی استان، ساماندهی بافت تاریخی روستای گوشه شهرستان خرم‌آباد در دستور کار قرار گرفته است.

او گفت: در این مرحله از سامان‌دهی بافت تاریخی روستای گوشه شهرستان خرم‌آباد بخشی از کف‌سازی، جداره‌سازی و دیواره‌سازی کاروانسرای گوشه انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه در اجرای این مرحله از سامان‌دهی بافت تاریخی روستای گوشه ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی هزینه می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم در صورت جذب اعتبارات ملی و استانی نسبت به سامان‌دهی کامل این مجموعه و بافت تاریخی اقدام کنیم.

حسن‌پور بیان کرد: در بافت تاریخی روستای گوشه خرم‌آباد یک کاروانسرا، مقبره، چهار درخت کهنسال و قبرستان قدیمی وجود دارد که سامان‌دهی و حفاظت از نیازمند اعتبارات زیادی است.

او اضافه کرد: کاروانسرای روستا به شماره ۱۹۲۱، مقبره گوشه به شماره ۱۹۲۰ و درخت زربین به شماره ۴۹، درخت توت به شماره ۵۰، درخت بنه شماره یک به شماره ۵۱ و درخت بنه شماره دو به شماره ۴۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر