اذعان روزنامه آمریکایی: تحریم‌ها مانعی برای کمک‌رسانی به سوریه است

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اذعان کرد تحریم‌های این کشور علیه سوریه، مانعی برای کمک رسانی به زلزله زدگان است.

روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی اعتراف کرد تحریم‌ها مانع ارسال کمک‌های بین المللی برای زلزله زدگان در سوریه می‌شود.
این روزنامه نوشت: سوریه به علت تحریم‌ها، نمی‌تواند کمک‌های مستقیم از بسیاری از کشور‌ها دریافت کند.

این روزنامه آمریکایی دو ساعت پس از انتشار این گزارش، آن را تغییر داد و ادعا کرد گذرگاه‌های مرزی با ترکیه به منزله شریان حیاتی برای مناطق شمال سوریه است.

پیش از این «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در گفت‌وگو با المیادین به تشریح آخرین جزئیات وضعیت زلزله‌زدگان در این کشور پرداخت و تصریح کرد: فاجعه بزرگ است و شرایط دشوار سوریه به دلیل مبارزه همزمان با تروریسم و حامیان آن، بر عمق فاجعه افزوده است.

فیصل المقداد افزود: تحریم‌های سوریه اوضاع را سخت‌تر کرده است؛ دولت در سطوح مختلف خارجی و داخلی در راستای بسیج حمایت‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان در تلاش است. رئیس‌جمهور دستور داده تا از تمام امکانات کشور در عملیات امداد و نجات استفاده شود.

او تاکید کرد کشور‌های غربی میلیون‌ها دلار برای حمایت از تروریسم هزینه کردند، اما شکست خوردند و اکنون آرزوی بازگشت به روابط عادی با سوریه را دارند. سوریه در برابر تروریسم ثابت قدم است؛ اما اکنون در اثر زلزله به رنج افتاده و هزاران نفر به امداد نیاز دارند. اکنون یک وضعیت انسانی وجود دارد و اگر آن‌ها نتوانند وظایف انسانی خود را انجام دهند، مردم جهان از آن‌ها روی‌گردان خواهند شد. دمشق از همه کشور‌های جهان خواست که به سوریه کمک کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
بی اخلاقی آمریکایی ها همین بس که به زلزله زده غیر نظامی عادی هم رحم نمی کنند عیبی ندارد آنها هم خدایی دارند و روزی انشالله برسد خود دولتمردان آمریکا زیر آوار بمیرند و احدی به فریاد شان نرسد. سپاه ایران در کنار روسیه و لبنان و چند کشور دیگر در حال کمک به مردم سوریه هستند ولی رسانه های دروغگوی آنها گاردین که خواندم هیچ چیزی در اینباره نگفته اند برای پنهان کاری همیشه آماده اند اخبار رو با داستان های جذاب و سرگرم کننده و پوشاندن حقایق اصلی می گویند.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر