کد خبر: ۸۳۵۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۹
سفير روسيه در كشورهاي اسلامي:

سفیر روسیه در کشورهای اسلامی با تاکید بر این که تجاوز بر حقوق ملت‌ها پذیرفتنی نیست، گفت: آموزش‌های اسلامی در سطوح مختلف علمی و اجتماعی برای ما اهمیت زیادی دارد و روسيه آماده گسترش روابط علمی با کشور‌های اسلامی است.

به گزارش حوزه سياست خارجي باشگاه خبرنگاران، آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) اعلام کرد: کنستانتین شوالف،سفير روسيه در كشورهاي اسلامي، شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) گفته است که گفتگوی بین ملت‌ها و ادیان ابتکار به موقعی بود که در دهه گذشته از سوی ایران مطرح شد.

وی با تاکید بر ضرورت تبادل نظر بین رهبران مذهبی افزود: گسترش تعاملات و تبادل آراء نقش برجسته ای در تحقق اهداف سازمان کنفرانس اسلامی در تقویت روابط دوجانبه و بین المللی دارد.

سفیر روسیه در کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی با بیان این که نابرابری و عدم رعایت حقوق ملت‌ها به هیچ عنوان پذیرفته نیست، افزود: بعضی از کشور‌ها با انتساب خود به عنوان تمدن‌های برتر، سعی در تخریب و ضربه زدن به کشورهای دیگر را دارند.

وی با اشاره به این که ایران دارای تمدن و فرهنگ دیرینه ای است، تصریح کرد: ایران درهمزیستی مسالمت آمیز، رعایت حقوق دیگر کشورها، اتحاد فرهنگی و تقابل با هجمه‌ها و ایستادگی در برابر کشور‌های قدرت طلب همواره ثابت قدم بوده است.

شوالف در پایان، برقراری صلح و امنیت جهانی مستلزم همکاری و تلاش همگان دانست و گفت: امیدواریم شاهد رشد جوامعی با این دیدگاه که همه تمدن‌ها برابر هستند، باشیم./س2


 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر