کد خبر: ۸۳۹۰۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۹
سيمرغ اخلاق،اميد،‌آگاهي در جشنواره سي ام؛

رعايت تنوع ژانري در حوزه نمايش فيلم ها امتياز مثبت براي برخورداري جشنواره فيلم فجر از قالبي پوپا محسوب شده و برخي تحولات سليقه اي در اين فستيوال داخلي به تخريب بناي آن منجر مي شود.

علي اكبر ثقفي،كارگردان سينما به خبرنگار بخش سينما باشگاه خبرنگاران گفت:جشنواره فيلم فجر در بدنه سينما با كسب جايگاهي مطلوب در ميان اهالي اين صنعت نبايد به دليل برخي تغيير و تحولات پايه هاي بناي خود در سينما را متزلزل كند.
وي افزود:اين رويداد سينمايي داخلي بايد تمامي ژانرهاي سينمايي را در بربگيرد و كوچكترين آسيب به اصول برگزاري اين فستيوال داخلي در بعد حمايت از سينماگران و توليدات ژانرهاي مختلف در داخل اين صنعت تنش هايي با ساختار حاشيه اي ايجاد مي كند.
اين كارگردان سينما تصريح كرد:با توجه به وضعيت نامناسب اكران فيلم ها در سينماهاي كشور،سينماگران توليدات فرهنگي با مخاطبان خاص با وجود بهره مندي از شرايط نامطلوب اكران،‌از فرصت پيش آمده در برگزاري جشنواره فيلم فجر براي عرضه آثارشان به مخاطبان نهايت استفاده را مي كنند.
ثقفي اضافه كرد:از ژانرهايي كه در حوزه اكران به مرور زمان فراموش مي شود ،مي توان به توليدات سينماي مستند اشاره كرد.
اين كارگردان سينما ادامه داد:وظيفه جشنواره فيلم فجر با وجود اهداف خاص اين فستيوال داخلي‌،حمايت از تمامي ژانرها با اجراي تنوع ژانري در حوزه اكران فيلم ها بوده و به حال اين مسئوليت به خوبي انجام شده است.
اين كارگردان سينما بيان كرد:ورود برخي توليدات داخلي كه در جشنواره هاي گذشته به نمايش گذاشته شده به بدنه جشنواره فيلم فجر ورود پيدا كرده بايد به صورت كارشناسي مورد بررسي قرار گيرد.
ثقفي اظهار داشت:مديريت برگزاري اين رويداد سينمايي داخلي بايد با برخورداري از سياست هاي جديد و با ساختاري حرفه اي به رشد اين صنعت كمك مي كند./ه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر