مسافران! به دام وای ‌فای‌ رایگان کلاهبرداران نیفتید

رئیس پلیس فتای البرز در خصوص استفاده مسافران نوروزی از اینترنت رایگان هتل‌ها و مراکز تفریحی هشدار داد و از مردم خواست برای خریدهای اینترنتی حین سفر از اینترنت شخصی استفاده کنند.

سرهنگ رسول جلیلیان با هشدار به مسافران نوروزی درباره جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی از طریق اینترنت رایگان، گفت: در ایام نوروز بسیاری از مسافران هنگام سفر از اینترنت رایگان هتل‌ها و مراکز تفریحی استفاده می‌کنند، موضوعی که گر چه در نگاه اول نشان دهنده خدمات خوب است اما در این میان عده‌ای سودجو به راحتی با استفاده از وای‌فای رایگان دست به سرقت اطلاعات مسافران می‌زنند.

وی افزود: بیشتر هکرها در مراکز اقامتی بین‌راهی و توریستی با اینترنت‌های رایگان و بدون ‌رمز عبور به راحتی به اطلاعات افراد دست می‌یابند و به دلیل همزمانی استفاده چند نفر از یک دستگاه، مجرمان نامرئی به راحتی سایت‌های دیده شده را مشاهده و دستگاه شما را هک می‌کنند.

اين مقام انتظامی درباره را‌ه‌های جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی هنگام سفر، گفت: بهتر است تمامی اطلاعات مهم و شخصی خود را قبل از سفر در یک هارد یا فلش تخلیه کنید و این اطلاعات را در سفر همراه خود نداشته باشید.

سرهنگ جلیلیان گفت: اتصال به هر شبکه اینترنت بدون شناخت منبع آن و فقط به علت رایگان بودن، می‌تواند کاربران را در معرض سوءاستفاده‌های احتمالی و سرقت اطلاعات مهم و شخصی این کاربران قرار دهد.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: در برخی از موارد حتی هدف از ارائه چنین خدماتی نه فراهم‌آوردن اینترنت رایگان برای دیگران، بلکه دسترسی به تمامی فعالیت‌های اینترنتی آنان، سایت‌های مقصد، متن چت‌ها، ایمیل‌ها، گفت‌وگوهای اینترنتی غیر امن و نرم افزارهای پیام رسان و رمزهای عبورشان است.

رئیس پلیس فتای البرز توصیه کرد: هموطنان هنگام سفر در ایام نوروز برای لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه خود از رمزهای ترکیبی و پیچیده مانند حروف، علائم و عدد استفاده کنند تا در صورت سرقت، کسی نتواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.