استاندار: شهر زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی باید الگویی برای سایر شهر‌ها باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهر زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی باید الگویی برای سایر شهر‌ها باشد بنابراین باید با کار جهادی اوضاع این شهر را بهبود بخشیم.

روابط عمومی استانداری، محمد کرمی در حاشیه نشست با مسئولان شهرداری زاهدان اظهار داشت: اینکه همه موضوعات و مسائل را به مسائل مالی گره بزنیم کاملا اشتباه است بلکه باید مشکلات درون ساختاری خود را حل کنیم.

وی افزود: باید موانع را برطرف کنیم و همه به فکر ساختن کشور باشیم چرا که این امر موجب ساخت زندگی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بایستی با سه راهبرد کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت وضعیت شهر زاهدان را بهتر از گذشته کنیم.

وی ادامه داد: شهر زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی الگویی برای سایر شهرهاست بنابراین باید با کار جهادی اوضاع این شهر را بهبود ببخشیم.

کرمی با اشاره به مشارکت مردم در ساخت شهر افزود: مردم باید سرمایه گذاری کرده و به حوزه‌های مختلف وارد شوند چرا که هر جا مردم ورود کردند، پیشرفت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: رویا پردازی تبدیل به طرح خواهد شد چرا که رویا پردازی فرد را به سمت ایده هدایت می‌کند و این ایده در نهایت تبدیل به محصول می‌گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ورودی‌های شهر نمایانگر انضباط یک شهر است لذا زیبا سازی ورودی‌های شهر اهمیت فراوانی دارد.

وی بیان کرد: باید بررسی شود؛ نهاد‌هایی که برای طراحی المان‌های شهری فعالیت می‌کنند، نوع کارشان با فرهنگ شهر همخوانی داشته باشد و بر اساس فرهنگ هر شهر المان‌ها را طراحی کنیم.

کرمی بیان کرد: وجود یک بازار سنتی در استان ضرورت دارد به علاوه ایجاد بازار‌های بزرگی شامل هتل و بازار نیز ضرورت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید کار مردم را تسهیل کنید و موانعی که موجب اتلاف وقت مردم می‌گردد را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: به عزت نفس پرسنل خود رسیدگی کنید و نگذارید با یک هدیه کارمند شما به انحراف کشیده شود.

کرمی اذعان کرد: نظارت و کنترل اهمیت فراوانی دارد بنابراین باید دقت کنید تا تخلف صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: تجارت برای سیستان و بلوچستان یک ظرفیت است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

کرمی خاطرنشان کرد: ایجاد هتل و امکانات رفاهی برای این استان ضرورتی اجتناب ناپذیر است لذا باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی پای کار بیاید.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار