خراسان رضوی رتبه اول اشتغال خالص کشور را کسب کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: رتبه اول اشتغال خالص کشور با ثبت رکورد ۱۰۶ هزار و ۳۱۷ نفر، بر اساس گزارش مرکز آمار به خراسان رضوی اختصاص یافته است.

ابوالفضل چمندی گفت: گزارش‌ مرکز آمار کشور در خصوص وضعیت اشتغال در سال ۱۴۰۱، بر اساس ارزیابی اشتغال خالص بین استانهای کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پارسال ۲۶۸ هزارو ۳۸ اشتغال خالص در کشور به ثبت رسیده است، بیان کرد: این در حالی است که استان مازندران با ثبت ۴۷ هزارو ۷۹۷ نفر اشتغال خالص با اختلاف بسیار در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: شاخص متوسط بیکاری این استان ۷.۳ درصد و میزان متوسط مشارکت ۴۳.۱ درصد گزارش شده است که از این منظر نیز خراسان رضوی بهترین عملکرد را در میان استانهای کشور به دست آورده است.

چمندی به شاخص‌های اصلی سنجش وضعیت اقتصادی استانهای کشور اشاره و اظهار کرد: در این امر همراهی قوای اجرایی، تقنینی، قضایی، نظامی و انتظامی در کنار حمایت‌های بی دریغ ائمه جمعه استان و تمام جهادگرانی که در سنگر دستگاههای اقتصادی استان در حال خدمت به زائرین و مجاوران حضرت رضا (ع) هستند، به دست آمده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.