ایجاد پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی توسط مؤسسه ISC

رئیس ISC از تأسیس پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور خبر داد.

پایگاه کتاب‌های بین المللی نویسندگان ایرانی در ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ با حضور مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و اعضای هیئت رئیسه شورا، سید احمد فاضل زاده رئیس مؤسسه ISC و هیئت رئیسه مؤسسه راه اندازی شد.

سید احمد فاضل زاده، رئیس ISC در خصوص راه اندازی این پایگاه گفت: آفرینش دانش که از اهم رسالت‌های مراکز علمی و دانشگاهی کشور است، در قالب انتشار انواع آثار علمی (اعم از کتاب، مقاله، ثبت اختراع و ...) در سطح ملی و بین المللی قابل رصد و پایش است.

وی گفت: پایگاه‌های اطلاعاتی و استنادی که به منظور رصد این آثار طراحی می‌شوند بر تصمیم گیری‌ها و سیاستگذاری‌های کلان علمی کشور تأثیری بسزا دارند.

فاضل زاده ادامه داد: تأسیس پایگاه کتاب‌های بین المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور است و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی است.

رئیس ISC گفت: از سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و فناوری کشور دعوت می‌شود اطلاعات کتاب‌های بین المللی منتشر شده را جهت بررسی و ثبت در پایگاه مذکور به مؤسسه ISC ارسال کنند.

او ادامه داد: مؤسسه ISC از جمله مؤسسات علمی و فناوری کشور است که در راستای رسالت‌های خود اقدام به طراحی و ساخت پایگاه‌های استنادی و اطلاعاتی متنوع برای جامعه علمی کشور کرده است.

فاضل زاده بیان کرد: با توجه به این که بخشی از تلاش‌های اساتید و پژوهشگران کشور در تألیف و نشر کتاب توسط ناشران معتبر ملی و بین المللی بازتاب می‌یابد، مؤسسه ISC، راه‌اندازی نخستین پایگاه اطلاعاتی کتاب‌های بین المللی نویسندگان ایرانی را که توسط ناشران معتبر بین المللی انتشاریافته را در دستور کار قرار داد.

این پایگاه هم اکنون اطلاعات کتابشناختی بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب را پوشش داده و فرایند تکمیل و توسعه آن ادامه دارد.

کاربران و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به لینک (https://search.isc.ac/dl/search/) در بخش مربوط به کتاب، به اطلاعات این کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

برچسب ها: کتاب ، نویسندگان ، پژوهش
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار