مسکو: ۳ حمله نیرو‌های اوکراینی به خاک روسیه را دفع کردیم

وزارت دفاع روسیه از دفع حملات نیرو‌های اوکراین به منطقه بلگورود خبر داد.

اوکراین طی ماه‌های اخیر برای تحت فشار قرار دادن مسکو اقدام به انجام عملیات‌های نظامی متعدد در خاک روسیه کرده است. این موضوع که با همراهی لفظی برخی مقامات غربی از جمله انگلیس همراه بوده خشم مسکو را درپی داشته است. 

به گزارش تل تریدر، وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد نیرو‌های مسلح روسیه موفق شدند مانع از ادامه حملات بیشتر نیرو‌های اوکراینی به شهر شبکینو در استان بلگورود شوند. ارتش روسیه ۳ حمله نیرو‌های اوکراینی به این منطقه را دفع کردند.

در این بیانیه آمده است: در ساعت ۳ بامداد امروز به وقت مسکو نیرو‌های اوکراینی اقدام به بمباران گسترده مناطق مسکونی در منطقه بلگورود کردند. در این حادثه، تشکیلات تروریستی اوکراینی متشکل از دو واحد موتوری که به تانک مجهز بودند تلاش کردند تا به قلمرو کنفدراسیون روسیه در نزدیکی ایست بازرسی شبکینو حمله کنند. 

مقامات محلی شبکینو نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: گزارش‌ها ضد و نقیض درباره پیش روی نیرو‌های اوکراینی در این شهر صحت ندارد. با این حال، اکنون شرایط در این منطقه بسیار دشوار و سخت است. 

روسیه کشور‌های غربی به ویژه آمریکا را حامی و مشوق اوکراین در حمله به خاک خود می‌داند. با این حال، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید واشنگتن به هیچ عنوان از حمله به خاک روسیه حمایت نمی‌کند و تسلیحاتی که آمریکا در اختیار کی یف قرار داده است تنها برای آزادسازی مناطق از دست رفته این کشور و حفظ تمامیت ارضی اوکراین بوده است.

برچسب ها: اوکراین ، روسیه ، آمریکا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار