۲۰۰ کارگاه پذیرای نوجوانان پر انگیزه خراسان جنوبی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی از برگزاری ۲۰۰ کارگاه تابستانه خبر داد.

حمیدی گفت : کارگاه‌های تابستانی ویژه گروه‌های سنی «نوباوه» چهار سال به بالا، «نوخوان» هفت سال به بالا، «نونهال» ۹ سال به بالا، «نونگاه» ۱۲ سال به بالا و «نوجوان» ۱۵ سال به بالا است که فرآیند ثبت‌نام در مراکز کانون از ۱۶ خرداد آغاز می‌شود.

وی از آمادگی ۱۲ مرکز ثابت کانون برای ثبت‌نام و برگزاری کارگاه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی کانون در اوقات فراغت تابستان پیش رو خبر داد و گفت: فعالیت آموزشی این کارگاه‌ها از ابتدای تیر امسال آغاز خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: مراکز ثابت کانون در شهرستان‌های، بیرجند، قاینات، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس، نهبندان، درمیان و سربیشه، برپایی کارگاه‌های هنری، فرهنگی و ادبی از قبیل نقاشی مقدماتی و پیشرفته، کاغذ و تا، عروسک‌سازی و عروسک‌گردانی، قصه‌گویی، کاردستی، نوشتن خلاق، سفال، نقاشی، پویانمایی، کاردستی، کلاژ، خوشنویسی، عکاسی و نمایشگاه خلاق را در دستور کار دارند.

وی گفت: این مراکز علاوه بر برگزاری کارگاه‌های اوغات فراغت تابستان در قالب فعالیت‌های کتاب‌محور و آموزش‌های غیر رسمی، به کودکان و نوجوانان استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

حمیدی اضافه کرد: ۱۶ کتابخانه سیار کانون نیز در ادامه فعالیت‌های سالیانه خود حضور پربارتری در روستا‌های تحت پوشش دارند و در کنار آن، طرح امداد فرهنگی پیک امید کانون در مناطق کم‌برخوردار و مرزی استان فعال خواهد بود.

وی گفت: اجرای عدالت اجتماعی، غنی‌سازی اوقات فراغت و فراهم شدن زمینه دسترسی همه کودکان و نوجوانان به خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون مهمترین دغدغه است و در همین راستا چند پروژه عمرانی در مناطق کم‌برخوردار شهر بیرجند با جمعیت دانش‌آموزی زیاد اجرا می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۲۸ مرکز ثابت و سیار کانون در این استان افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط ۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بیرجند و طبس فعال بود، اما امروز این تعداد به ۲۸ مرکز ثابت، سیار و پستی افزایش یافته است.

وی بیان کرد: مراکز سیار کانون علاوه بر خدمات‌رسانی به مناطق دور دست شهری، روستا‌های مختلف استان را نیز پوشش می‌دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار