سخنگوی دولت:

تلگرام و واتساپ در اغتشاشات اخیر در جهت اقدامات تروریستی فعالیت کردند

بهادری جهرمی گفت: سکو‌های خارجی برای فعالیت باید مطابق با ضوابط کشور عمل کنند، اما تلگرام و واتساپ در اغتشاشات در جهت اقدامات تروریستی فعالیت کردند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت که بعد از ظهر سه‌شنبه (۱۶ خرداد) در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت تا پاسخگوی پرسش‌های آنان برای «تحقق ایران قوی» باشد، با استناد به اصل ششم قانون اساسی گفت که اصلی‌ترین سرمایه جمهوری اسلامی مردم هستند و مردم مؤثرترین و قوی‌ترین عامل در حل مسائل و پیشرفت کشورند.

بهادری جهرمی افزود: در مسیر ۴۴ ساله انقلاب، همواره به این باور و سرمایه اصلی ملتزم بودیم و پافشاری کردیم و پیروز شدیم. البته هزینه‌هایی پرداخت شده است، اما ملت پیروز، ملت ایران است.

وی ادامه داد: در دهه ۹۰ که از آن به‌عنوان دهه از دست رفته یاد می‌شود و نمونه بارز آن‌که قرار بود کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل باشد، نتیجه آن رشد اقتصادی صفر درصدی و تورم‌های باور نکردنی و بی‌سابقه بوده که میانگین تورم در دهه نود ۲۵.۲ درصدی بود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در دهه ۶٠ در برابر دشمنان ایستادیم و جنگیدیم و مقاومت کردیم. تازه انقلاب پیروز شده بود، اثر اقتصادی در دوران جنگ تورم ١٨ درصدی بود، اما در دهه ٩٠ با سازش و سازشکاری تورم آنچنان بالایی داشتیم که به‌طور ملموس نشان داد هزینه سازش و هزینه مقاومت کاملاً متفاوت است.

بهادری جهری گفت: ما نگاه و باور به مردم را گاهی کنار گذاشتیم و ادبیات دیگری مطرح کردیم؛ گاهی گفتیم کلید حل مشکلات سازش و گام برداشتن در مسیری متفاوت است، اما دیدیم که دهه اخیر نتیجه آن تورم بی‌سابقه در سده گذشته بود.

وی تصریح کرد: این جنگ ۴۴ ساله دشمن علیه ایران کور کردن ایمان مردم را نشانه رفت تا نشان دهد مسیر انقلاب ما ناکارآمد است، اما نتیجه این منازعه چه شد؟ آیا ایران منزوی شد؟ برخلاف تصور‌های نادرست، نتیجه این ایستادگی آزادی دیپلمات ایرانی از اروپا بعد از پنج سال و حضور ایران در پیمان‌های اقتصادی و ارتباط با عربستان و کشور‌های همسایه و جهان و عضویت شانگ‌های شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: دشمن سال گذشته تلاش کرد تا امنیت کشور را به مخاطره بیندازد که نتیجه آن رونمایی از موشک هایپرسونیک است، اما بدانیم که اگر مشکلاتی هم وجود دارد، نباید شیرینی پیروزی‌هایی که به دست آورده‌ایم را نادیده بگیریم.

وی افزود: ملت مقاوم ایران نشان دادند به راه امام راحل ایمان و باور دارند و هم به زیبایی و ظرافت برابر تهاجم دشمنان در صحنه‌ها حضور می‌یابند و ایستادگی می‌کنند. دشمنان تلاش کردند تا ایران را متوقف کنند، اما موفق نشدند و اگر مشکلاتی داریم نباید باعث شود پیروز‌های راهبردی ما دیده نشود.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سؤال دانشجویی درباره اقدامات دولت برای پاسداشت حق اعتراض از سوی دولت، گفت: حق اعتراض در قانون اساسی ما به شرط آن‌که بدون سلاح و بدون اخلال در مبانی اسلام باشد، پذیرفته شده است.

بهادری جهرمی افزود: در این دولت از ابتدا صدای معترضان شنیده شده است؛ از کارگران گرفته تا معلمان که خواستار اجرای نظام رتبه‌بندی بودند و در مورد بازنشستگان هم بعد از اعتراض آنان دولت به‌دنبال حل مشکلات‌شان بود و با نماینده بازنشستگان هم جلساتی برگزار شد.

وی با بیان این‌که حق اعتراض در اصل بیست و هفتم قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است، تصریح کرد: دولت سیزدهم در مقاطع مختلف نشان داده که از اعتراض استقبال می‌کند. در اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی، دولت با فوریت و طی یک هم‌اندیشی با حقوقدان‌ها لایحه‌ای را برای برگزاری تجمعات تصویب و به مجلس ارسال کرد.

بهادری جهرمی در ادامه صحبت‌های خود گریزی هم به اغتشاشات اخیر زد و بیان کرد: دشمن از تمام ظرفیت خود برای انزوای جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد، اما مردم با راهپیمایی بی‌سابقه ۲۲ بهمن و روز قدس درس بزرگی به دشمن دادند.

سخنگوی دولت درباره رفع مشکلات اقتصادی خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به‌عنوان مسئول تمام تصمیمات دولت در اقتصاد کشور شبانه روز مشغول کار و تلاش هستند و سیاست اصلاح نظام یارانه‌ها تکلیفی بود که مجلس از زمان بودجه ۱۴۰۰ برای دولت تصویب کرده بود و در بودجه ۱۴۰۱ نیز این مصوبه تکرار شد.

وی درباره مفهوم متفاوت ارز ترجیحی و ارز شناور، گفت: مدیریت مصرف عرضه و تقاضا بر عهده بانک مرکزی است و بانک مرکزی با ابزار‌های خود این مدیریت را به بازار اعمال می‌کند. همچنین ارز شناور مدیریت شده با ارز ۴۲۰۰ تفاوت دارد.

بهادری جهرمی بیان کرد: عده‌ای می‌گویند هنری نکردید که مدیریت کردید، چون ارزی که در اختیار دارید زیاد است. اینکه امروز می‌توانیم ارز بیشتری تأمین کنیم هنر ماست. دولت با راهبرد سیاست همسایگی و با افزایش تجارت خارجی کشور توانست ارز را تامین کند.

به گفته وی در سال گذشته طی مراوده با ۱۵ کشور همسایه، تجارت به ۵۹ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به ۱۴۰۰، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره محدودیت در دسترسی اینترنت و رانت گفت: عنوان درست آن حق دسترسی آزاد به اطلاعات بوده که از حقوق بشری است و در کشور ما نیز تعریف شده، اما همه حقوق بشری در همه‌جا دارای قیودی هستند که باید رعایت شوند.

بهادری جهرمی متذکر شد که همه کشور‌ها برای فعالیت سکو‌های خارجی شرایط و قوانینی دارند که آن سکو‌ها ملزم به رعایت آن‌ها هستند و سکو‌های خارجی برای فعالیت باید مطابق با ضوابط کشور ما عمل کنند، اما سکو‌های تلگرام و واتساپ در اغتشاشات اخیر در جهت اقدامات تروریستی فعالیت کردند.

بهادری جهرمی در تکمیل پاسخ خود به این سؤال گفت که هیچ‌کدام از فرزندان مقامات نباید دسترسی بیشتری نسبت به بقیه و به اطلاعات خاص داشته باشد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره فعالیت فرزند یکی از مقامات در خارج از کشور گفت که پس از تذکر رئیس‌جمهور که نباید فرزندان مقامات خارج از کشور زندگی کنند، فرزند خانم خزعلی به ایران برگشت.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به دوگانگی بین دولت و ملت عنوان کرد: اساساً برتری انقلاب ما همین اعطای باور به مردم و جرأت دادن به مردم توسط امام راحل بود. مردم نقش آفرینان اصلی هستند و ما چیزی به عنوان دوگانگی نداریم و دولت هم بخشی از مردم است.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال دانشجویی که مدعی شد چرا دولت به نمایندگان مجلس باج می‌دهد، گفت: رئیس‌جمهوری بار‌ها تاکید کرده‌اند که حتماً با نمایندگان مجلس در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مشورت شود، اما همواره به این نکته هم تاکید شده است که نمایندگان مجری نیستند و بار اجرایی امور بر عهده فرمانداران، استانداران و وزراست.

بهادری جهرمی ادامه داد که نمایندگان مجلس هم حق ندارند وارد امور اجرایی شوند، اما در عین حال مشورت با آنان برای امور همیشه مورد تاکید رئیس دولت بوده است.

سخنگوی دولت ادعای دسترسی فرزندان مقامات به برخی پلتفرم‌ها را رد کرد و گفت چنین چیزی وجود خارجی ندارد. اگر دیده‌اید، به بازرسی ویژه رئیس‌جمهور اعلام کنید، برخورد خواهد شد.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش دانشجویی که چرا مردم را فقط کسانی به آقای رئیسی رأی دادند خلاصه می‌کنید نه کسانی که به حسن روحانی رای داده بودند، توضیح داد که «مردم نه تنها آنانی هستند که آقای روحانی و آقای رئیسی را انتخاب کردند بلکه آنانی هستند که پای صندوق نرفتند.» و به رفتار کسانی که پای صندوق نرفتند نقد داریم، اما آنان هم مردم هستند.

بهادری جهرمی این را گفت که نقد ما نه به کسانی که به آقای روحانی رای دادند که به دولتمردانی است که می‌گویند از این کشور جز آبگوشت بزباش در نمی‌آید که این یعنی بی اعتمادی به مردم و این یعنی منتظر ماندن تا دیگران مشکلات را حل کنند.

وی ادامه داد که نتیجه بی اعتمادی به مردم و سازش همین تورم بی‌سابقه است. مردم می‌گویند بروید و مذاکره کنید نمی‌گویند بروید و سازش کنید. مگر این دولت مذاکره نمی‌کند؟.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالات گفت که این دولت هم مذاکره می‌کند هم تحریم‌ها را خنثی‌سازی می‌کند، هم سرمایه‌گذاری خارجی را افزایش می‌دهد و هم به مردم تکیه دارد، اما نه اینکه مذاکره کند، اما به میدان پشت کند یا مذاکره کند و به مردم اعتماد نکند.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره شایعه جایگزینی وی برای وزارت ورزش گفت: عده‌ای اصرار دارند شایعه بسازند و تحلیل‌های خودشان را خبر کنند. به اخبار رسمی در این زمینه‌ها رجوع کنید.

وی در پاسخ به سوال نماینده دیگر تشکل‌های دانشجویی درباره مسکن گفت: دولت قبل در حمایت از ساخت و ساز، مسکن مهر را بست. عقب افتادگی در مسکن از ٨٧ بوده که بیش از ١٠ سال است که حتی در آن مقطع منابع دریافت شده، اما در آن دوران نساختند و ما باید جبران عقب ماندگی و ایفای تعهدات را انجام دهیم.

سخنگوی دولت نرخ رشد اقتصادی را حدود ۱۰ برابر نرخ رشد اقتصادی گذشته عنوان کرد و گفت:
ما امروز تحریم هستیم و برای فروش نفت با یک جنگ تحریمی مواجهیم. کاش روزی این محرمانگی این روش‌ها کنار برود تا بتوانیم برای مردم بگوییم امروز چطور نفت می‌فروشیم.

وی افزود: هرجا توافق می‌کنیم که نفت بفروشیم و تجارت کنیم، ۲۴ ساعت بعد آمریکا آنجا حاضر می‌شود تا آن توافق را بهم بزند. نمونه آن رئیس بانک مرکزی یکی از کشور‌هایی که با ما توافق کرده بود به دلیل تعاملات با ایران به واسطه فشار آمریکا برکنار شد. 

بهادری‌جهرمی این را هم گفت که طراحی گسترده‌ای برای هدایت نقدینگی به سمت حوزه‌های مولد پیش‌بینی شده است و همچنین طرح‌های پیشران متعددی نیز برای هدایت نقدینگی پیش‌بینی شده است.

در پایان این نشست یکی از دانشجویان خطاب به حضور سخنگوی دولت در این نشست که در ایام منتهی به امتحانات پایان ترم و صرف با حضور دانشجویان بسیجی برگزار شده است، اعتراض کرد که بهادری جهرمی پاسخ داد: من قبل از حضور در اینجا، کلاس درس داشتم و بعد از کلاس به اینجا آمدم، پس در فرجه نیستیم در هفته پایانی سال تحصیلی هستیم.

وی افزود: من حدود نیمی از هفتاد جلسه اخیرم در دانشگاه‌ها بوده است و هر زمان که دانشگاه‌ها دعوت کنند حضور خواهم داشت.

وی این را هم گفت: شما گفتید در این نشست فقط دانشجویان بسیجی حضور داشتند، بنابراین از شما دانشجوی بسیجی برای سخنانتان تشکر می‌کنم. 

سخنگوی در پاسخ به بخش دیگری از سخنان اعتراضی این دانشجو با سعه صدر پاسخ داد از دانشجو انتظار می‌رود مستند صحبت کند اینکه در یک رسانه تروریستی یک چیزی بشوند و آن را تکرار کند شایسته نیست.

بهادری جهرمی خطاب به اظهارات غیر مستند این دانشجو گفت: اینجا دانشکده حقوق است، خوب است در کلاس جرم‌شناسی شرکت کنید و ببینید چه کسی با چه جرمی باید به چه حکمی محکوم شود.

اعتراض این دانشجو با واکنش تند یکی از دانشجویان حاضر در سالن روبرو شد و گفت، غیر مستند صحبت نکنید با سند حرف بزنید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۳ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر واتساپ و تلگرام

به فکر گرونی مواد غذایی و مسکن هم باشید بخدا که شرایط درست بشه هیشکی از این اپلیکیشن ها استفاده هم نمیکنه
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی آزاده
۱۰:۵۱ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
دولت باید قاطعیت داشته باشه و درپی منافع ملت خود باشد ، مانند اروپا و آمریکا ، کانادا ، استرالیا که تیک تاک را چون در جهت منافع ۱۰۰درصدی آنها نبود فیلترکردند ، حتی استفاده از فیلتر شکن را در آمریکا ۲۰ سال زندان مقرر نمودند ، در ایران هم باید فیلترینگ با قاطعیت دنبال شود و فضایی مجازی رها شده قانونمند شود ، هر چند می دانم نوکران بدون حیره و مواجب الان به این کامنت رای منفی خواهند داد و همچنین لشگر سایبری منافقین در آلبانی چون این ها منافع ملت را نمی خواهند منافع اربابان خود را دنبال می کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
دشمن از اینستاگرام و تلگرام و واتساپ در اغتشاشات ایران نهایت استفاده رو میکنه. این 3 پلتفرم شیطانی باید همیشه تا ابد در ایران فیلتر باشند ممنون.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
و متاسفم که باید بگم روبیکا که یک پلتفرم داخلی هست صدبار بدتر از تلگرام و واتساپ هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۲ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ببخشید یک سوال
یعنی الان که همه شبکه های دشمنی فیلتر شدند دشمن دیگر قادر به اقدامات تروریستی نیست!؟

خب اگر اینطور است با اقدام مهم شما که همه رو فیلتر کردید دیگر خیالمان از بابت اقدامات تروریستی دشمنان راحت شده لطف کنید برید سراغ وضعیت معشیتی مردم و دیگر همه چیز رو به دشمنان ربط ندهید چون فیلتر شدند!!!
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا قربانزاده
۱۳:۴۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شما می‌دونید کسی که بخاد از اینستاگرام و واتساب تو راه غیر قانونی استفاده کنه حتما تو هر شرایطی کار خودش رو می‌کنه پس حس من اینه که هدفتون از مسدود کردن این پلتفرم ها چیز دیگه است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سلام.به درستی مردم در کجای معادلات دولتها بوده،یاد احمدی نژاد بخیر که پراید رو هشت میلیون و پژو رو دوازده میلیون با بهترین کیفیت میفروختند،وام هایی که به روستاییان داد و بعضا بلاعوض بود،پروژه صنعتی و نظامی بسیار داشت،دیگران چه کردند جز گرانی دههابرابری و برجام ترکمن چایی و نابودی صنایع حساس،هیئت عالی تشخیص مصلحت نظام،دولت و مجلس بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند،ان هم با گرانفروشی دههابرابری،احتکار،کاهش تولید به قصد گرانی و مافیابازی و نفوذ در دولت و مجلس،به زور این حلبی های ناایمن را با گرانفروشی دههابرابری قالب مردم می کنید،باز کنید درب واردات خودروهای کم مصرف با حجم موتور کمتر از 1800cc،هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خب وقتی همه جار رو فیلترکردید، مردم فقط به واتساپ و اینستا دسترسی داشتن... همه جارو هم فیلتر کنید با اس ام اس کارشونو میکنن!!! اونم میخواید فیلتر کنید ؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خب چرا کلا قطعشون نمیکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
نظرتون چیه چون اغتشاشگرها هم از مترو استفاده میکنند مترو هم تعطیل کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۲ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
برای فروشندگان فیلتر شکن و vpn خوب شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مشکل اقتصادی تورم گرانی سوی مدیران شعار دولت تورم تک رقمی کو شعار حذف تا کجا این چه وضع اقتصادی تا کجا شعار سال تورم گرانی ناحق تا کجا کرسی بودجه چاپ پول نابودی پول ملی تا کجا مسکن اجاره ناحق تا کجا به داد ملت برسید سوداگری راند فساد بیداد می کند این قیمتهای نجومی ناحق در ارز خودرو بازارها تا که جلوی این وضع را بگیرید مشکل داخلی در کشور را باز کنید دشمنی جنگ تا که صدای ملت را بشنوید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۱۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
یعنی تلگرام و واتس آپ ندارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناسی
۰۵:۵۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
من کارگر بعد از ۲۶سال با داشتن پسر معلول ذهنی حرکتی خیلی شدید هنوز تبدیل وضعیت نشدم.این تبعیض نیست.ا؟ از این مستند تر حرف بزنیم.مردم حق دارند اعتراض کنند این اغتشاش نیست ،اعتراض است و شما هیچ کاری جز شعار دادن نکردید.
United States of America
ناشناس
۰۲:۴۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
فیلترینگ شبکه های اجتماعی پایمال کردن حقوق بیش از ۵۰ میلیون کاربر شبکه های اجتماعی است
United States of America
ناشناس
۰۲:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اینترنت آزاد و پر سرعت از حقوق شهروندی است
United States of America
ناشناس
۰۲:۳۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شما با فیلترینگ حقوق شهروندی و مسلم مردم را پایمال کردید
Iran (Islamic Republic of)
و
۰۷:۵۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ترویج فساد نمی تواند حقوق شهروندی باشد
United States of America
ناشناس
۰۲:۳۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اینترنت هم به سرنوشت خودرو دچار خواهد شد
United States of America
ناشناس
۰۲:۳۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سیم کارت بدون فیلتر مخصوص پولدارها !
United States of America
ناشناس
۰۲:۳۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
جالبه واتساپ فقط برای ایران تروریستیه !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۲۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تلگرام و واتس آپ وسیله ارتباطی هستند نه وسیله تحریک مردم. مثل اینکه یکی بیاد بگه مترو و اتوبوس در جهت اغتشاشات (بخوانیم اعتراضات) فعالیت داشتند.

بی سوادی هم حدی داره، خودتون گفتید 97 درصد مردم ایران سواد دارن پس کو ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شما بعنوان مثال یک کشور را نام ببرید که نمایندگی اینستاگرام در آن کشور باشد ما حرفتان را قبول می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
این دولت از اول دنبال فیلترینگ و محدودیت بود بهانه هم دستش آمد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
همه فیلماشونو مصادره کنین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
یحتمل هر پلتفرمی که طبق نظر شما صدای مخالف و انتقادات رو نبنده در حهت اقدامات تروریستی فعالیت کرده چون ما چیز خاصی از همراهی با اقدام تروریستی تو واتساپ ندیدیم
اصلا واتساپ پلتفرم گروه های کوچیک عمدتا خانوادگی ه و شغلی و ... است ، حتی وضعیت رو فقط مخاطبین میتونن بازدید کنن و برد مخاطبین کوتاهی داره
مشکل شما قریب به یقین چیز دیگه ، من قبلا با فیلترینگ موافق بودم ولی از فیلترینگ واتساپ دیگه توجیه کاملی برا این کار ندیدم جز اینکه قصد بر بستن هر صدای مخالفی یا منتقدی باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
دمت گرم
Iran (Islamic Republic of)
عباس
۰۱:۳۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سلام درود
باشد منم موافق فرمایش شماهستم لااقل فیلتر شکن ها را ارزان حساب کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تمام کشورها ار اینستاگرام و واتساپ استفاده می کنند چرا آنها مشکلی ندارند ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۷ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
چرا در آمریکا و اروپا تیک تاک فیلتر شد ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تو شهرک ما اصلا دبستان دولتی نیست برای هیچ مسول هم مهم نیست
فقط دوتا غیر انتفاعی هست
ان وقت میگن پولدارها غیر انتفاعی میروند خوب ما کجا دولتی ثبت نام کنیم وقتی نیست دبستان دولتی

خیلی از شهرک ها دبستان دولتی ندارند وقدمت شهرک ما بیست ساله شده اما هنوز زمین دبستان دولتی مشخص نیست
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۰:۱۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
چندین شیشه مشروب و دلستر هم در راستای آتش زدن فعالیت داشتنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
خودتون حسته نمیشین از این حرفا ما که حالمون به هم میخوره شدیم‌بدتر از کره شمالی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
لطفا جلوی بی حجابها را بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
حالا به جایی هم رسیدند قانع شدند یا نه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۵ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
بی حجابها واقعا ما مردم خسته شدیم از دست شما آخه چرا اینقدر شماها بی حیا وهرزه هستید چرا بی دین هستید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
خودت آدم باش وطبق آیه 29 و30 سوره نور، وچشم چرانی نکن؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
بله قرآن کریم به مردان هم در مورد نگهداری چشم هشدار می دهد و لز آن نهی می کند
ولی واقعیت امر اینکه اکع اگه زن حجاب را رعایت نکنه و حیا و واقار از دست بدهد احتمال به خطا افتاد حضرت یوسف هم می رود چه رسد به افراد عادی مثل ما
بله حضرت یوسف ع فرمودند اگه لطف خدا نبود هر آینه ممکن بود شیطان مرا در دام خود گرفتار آورد

بله لازمه پاک ماندم جامعه جلوگیری از ورد ویروس بی حیایی و بی حجابی است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
دوس دارن بتو چه عیسی ب دین خود موسی هم ب دین خود
Canada
ناشناس
۰۳:۱۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خسته نباشید :)) دو ماه دیگه عادی میشه براتون. تازه یاد میگیرید به همه به چشم خواهر نگاه کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۵ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اوني كامنت ميزاره طبق ايات سوره نور شما مواظبت كن بهتر ه بدونه در ايه 30 و31سوره نور و ايات 53و 59سوره احزاب به لزوم حجاب زنان اشاره شده شما كه عقده بي حجابي و خودنمايي دارين از قران مايه نذار خيلي كه ادعاي فهم دين و قران داري لااقل قبلش يه مطالعه اي داشته باش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر بی حجاب گستاخ و بی دین وهرزه و وطن فروش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
فقط واسه فروش فیلتر شکن مسدود شده اگه نه الان اون کسی که میخواد خرابکاری کنه یعنی نمیتونه یه فیلتر شکن بخره و کارشو انجام بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
پس چرا درست و حسابی تلگرام و واتساپ و اینستاگرام...
نمی بندید...
جوری که با قوی ترین فیلتر شکن هم باز نشه........
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
واتساپ و .... در راستای اهداف دشمن اقدام کردند شما چرا در راستای اهدافتون برای خدمت به اقتصاد و معیشت و زندگی مردم اقدام نمیکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
خدا رو شکر که تلگرام و واتساپ فیلتر شد
Iran (Islamic Republic of)
ا
۰۷:۵۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
فضای مجازی و شبکه های مجازی و ارتباطی و اجتماعی تنها ماموریت از قبل تعیین شده آنها ترویج فساد در جامعه است و کار دیگری جز این ندارند از بچه 5 ساله تا نود ساله ها از پیرزن و پیرمرد
Iran (Islamic Republic of)
محمدرضا
۲۲:۳۲ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
پس زودتر بذارید طرح ساماندهی کارکنان دولت به سرانجام برسد واینقدر مخالفت نکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
الکی نگو.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دم ایران و ایرانی غیرتمند گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۴ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
چطوری؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
سلام.واقعا به مردم هم فکر میکنید،قرار بود دولت چندماهه مشکل گرانی خودرو را حل و واردات را برای مردم ازاد کند جندسال گذشت کو عمل.هیئت عالی تشخیص مصلحت نظام،دولت و مجلس بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند،ان هم با گرانفروشی دههابرابری،احتکار،کاهش تولید به قصد گرانی و مافیابازی و نفوذ در دولت و مجلس،به زور این حلبی های ناایمن را با گرانفروشی دههابرابری قالب مردم می کنید،باز کنید درب واردات خودروهای کم مصرف با حجم موتور کمتر از 1800cc،هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
چه فایده که کامنت هایی که نوشته میشه به گوش مسئولین نمیرسه
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۲۰:۵۹ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
که متاسفانه با این مدیریتتون این مردمو از دست دادین
به امار مشارکت توجه کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
چی میگی سوءاستفاده گر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
به خاطر همینه که پدر مردم را در آورده اید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
سلام.فقط یالان مگو.هیئت عالی تشخیص مصلحت نظام،دولت و مجلس بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند،ان هم با گرانفروشی دههابرابری،احتکار،کاهش تولید به قصد گرانی و مافیابازی و نفوذ در دولت و مجلس،به زور این حلبی های ناایمن را با گرانفروشی دههابرابری قالب مردم می کنید،باز کنید درب واردات خودروهای کم مصرف با حجم موتور کمتر از 1800cc،هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
درعمل ثابت کنید چرا مدارس باید به زور وتهدید از خانوادها پول بگیرن.
این بود تدریس رایگان درایران چراکه مردم دروع می گوید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۲ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
پول بیمه وکتاب را که باید داد
Iran (Islamic Republic of)
و
۰۷:۴۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مردم نباید تسلیم شوند و پول بدهند ی عده در مدارس اعم از مدیر و معاون وو فقط مفت بخورند و پولهای دریافتی رابه نام شهریه صرف زندگی شخصی خود نمایند و بچه هاشون را تامین کنند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
قبل گرونی ها فرهنگیان وضعشون خوب نبود.الان بدتره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۱ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
فرهنگی قانع است وهیچگاه ناله نمی کند
Iran (Islamic Republic of)
کارمند مظلوم پست
۲۲:۱۱ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
بله وضعیت فرهنگیان با احکام بالای 20 میلیون تومان خوب نیست
وقتی وضعیت فرهنگیان با احکام بالای 20میلیون تومان خوب
نیست وضعیت کارمند پست با 24سال خدمت رسمی و مدرک فوق لیسانس و حکم کمتر از 14میلیون چطور میشه خواب باشه ؟؟؟؟!!!
یا کارگر ساختمان با حداکثر چهار ماه کار در سال و حقوق ماهانه ۹میلیون تومان چه رنجی را تحمل می کنند خدا می دونی جناب جهرمی جهادی و انقلابی و طرفدار مردم و عدالت ؟؟؟!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شما فرهنگیان هم پدر مردم وهم دولت رو درآوردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
كاش يه مقدار به كيفيت افتضاح اموزش توجه ميشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۷ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
لطفا دستور بدهید حقوق عقب افتاده ۴ ماه معلمان حق التدریس را پرداخت کنند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تویه مدرسه ۳۰۰ نفره بابت کلاس جبرانی از هردانش آموزش ۴میلیون می گیرن که جمعا می شودیک میلیاردودویست میلیون کادم قانون این طوری آزادی کردن ازخانواده روباز گذاشته
چرا معلمان نباید درست تدریس کنن که نیاز به کلاس جبرانی باشد اینها هم اختلاس محسوب می شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۸ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
وقتی به جای اینکه یه سری مزایا مثل حق مسکن واولادزیاد بشه تاکسی که بیشتر نیاز داره بیشتر حقوق بگیره وقتی به جای اینکه فرم ارزشیابی به دانش آموز واولیای دانش آموز بدن تا تدریس و اخلاق معلم را ارزیابی کنه باطرح نسنجیده رتبه بندی که تاثیرچندانی در تعلیم وتربیت نداره حقوق زیاد میشه نتیجش میشه این که هم معلم ناراضیه هم محصل.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۵ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
وهمه مردم آنهایی نیستند که در فضای مجازی هیاهو می کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خخخ یه عده منفی دادند یعنی فکر میکنند مردم همه درفضای مجازی اند بیخود نیست هنجارشکنان فکر میکنند تعدادشان زیاده آمار کامنتها رامیگیرند!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
ما مالباختگان بورس از سال ۹۹ منتظر جبران ضرر و زیان خودمان هستیم مخصوصا در سهام های خودرو و خساپا هنوز ۵۰درصد در ضرریم از سال ۹۹ پولمون در بورس گیره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۵ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
شعار شعار تاکی .کی درعمل ثابت می کنید که برای مردم کارمی کنه وتورم وگرانی وبیکاری از بین میره.تا وقتی این مشکلات را حل نکردید.مردم ازشما دل خوشی ندارن
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۱۹:۵۱ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
عجب!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۷ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
اصلی ترین قربانیان سومدیریت هم مردم هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۶ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
امیدواریم این جمله در حد شعار باقی نماند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
تو هنوز اینها نشناختی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۵ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
ج عجب فهمیدی؟!!!!
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۹:۳۹ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
پس لطفا با دادن مسئولیت به افرادی که صلاحیت ندارند، این سرمایه را از بین نبرید.
Iran (Islamic Republic of)
عباسی کیشی
۱۷:۱۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
پس به داد مردم برسید ...
خسته شدیم و صدای شکسته شدن کمرمان را زیر بار گرانی خودرو و امرار معاش و سایر اقلام مصرفی میشنویم به دادمان برسید به ولله نزد خدا مسئول هستید و باید جوابگوی این ملت همیشه در صحنه باشید ...
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته کشور ی
۲۰:۴۹ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
ما هم از مردم هستیم به دادمان برسید . لا اقل همسان سازی را بعد از دو سال اجرا کنید
آخرین اخبار