به بهانه تودیع سردار میرزایی نماد صلابت، متانت و مردانگی

مدیر کل صدا و سیما مازندران در پیامی از نقش تحول آفرین سردار میرزایی فرمانده سابق انتظامی مازندران در ایجاد امنیت انتظامی و آرامش اجتماعی قدردانی کرد.

دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل صدا و سیما مازندران در پیامی با اشاره به شخصیت بارز  و با صلابت سردار میرزایی فرمانده سابق انتظامی مازندران از نقش تحول آفرین او در ایجاد امنیت و آرامش اجتماعی در استان قدردانی کرد

متن این پیام به شرح زیر است
بسم الله الرحمن الرحیم
وله الحمد، والسلام علینا وعلی عباده الصالحین
ونادوا اصحاب الجنه ان سلام علیکم

در میان چهره‌هایی که بر کرسی‌های مدیریت و یا فرماندهی دستگاه‌ها و سازمان‌های مستقر در استان مازندران تکیه زده و تدبیر امور اهتمام ورزیده اند، قطعا سردار میرزایی فرمانده سابق انتظامی مازندران، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، سرداری که در جایگاه فرماندهی مظهر صلابت و در مقام انسانی، کانون عطوفت و در ارتباطات و جلسات نماد متانت بود.

قریب به سه سال و اندی توفیق همنشینی در جلسات مختلف، امکان شناخت شخصیت ایشان را در ابعاد مختلف برای حقیر فراهم کرد و صادقانه عرض می‌کنم که اگر چه ایشان در سلسله مراتب سازمانی هر چند ارتقاء یافته و انشاء الله به جایگاهی که حق ایشان بوده خواهد رسید، اما برای مازندران خلاء بزرگی را بجا گذاشت که هرگز نمی‌توانیم این امنیت انتظامی و آرامش اجتماعی را از یاد برد و با خاطرات و آثار حضور ارزشمند این برادر ارزشی و جانباز که به واسطه حسن فرماندهی اش دو بار از سوی آمریکا و اروپا تحریم شده، خداحافظی کرد.

سردار میرزایی با اینکه بخاطر از دست دادن و مرگ ناگهانی فرزند نوجوانش دلشکسته بود، اما طمأنینه و اقتدار ایشان در کار، به اندازه‌ای دلنشین و متین بود که هرگز از یاد مازندران و مازندرانی‌ها و نیرو‌های تحت امر نخواهد رفت و خوشا بحال مدیرانی که حتی پس از نقل و انتقالات سازمانی اینگونه در نگاه ناظران و مردم جاودانه اند

اما در همین فرصت شایسته می‌دانم در همین مجال به برادر عزیزم سردار مفخمی شهرستانی که با رزومه بسیار ارزشمند و سابقه فرماندهی، به مازندران برگشته تا اقتدار انتظامی مازندران را استمرار بخشیده و از اعتبار کشوری آن همچون گذشته پاسداری کرده و حتی در مسیر اعتلای ارزیابی ها، درخشش‌های تازه‌ای ایجاد کنند، خیر مقدم عرض می‌کنم و از صمیم قلب برای شکوفایی هر چه بیشتر پلیس مردمی کشورمان بویژه فرماندهی انتظامی مازندران آرزوی توفیق می‌کنم.

سردار میرزایی باصلابت و مردانگی نشات گرفته از زادگاهش دیار لرستان نشان داد که خدای متعال را نظر به قلوب است نه قوالب، او که در تطهیر نفس خویش کوشید و ازمادیات دنیوی هیچ بهره‌ای نبرد و پس ازچهل واندی سال هنوز منزلی برای خود اختیار نکرد وهچنان مستاجراست، او که از نام، شهرت و عنوان تبری داشت به قول لسان الغیب حافظ شیرازی:
دریغا که در دام نامم هنوز
اسیر خیالات خاممم هنوز

شخصیتی خوش محضر و مردمی که در مراقبت و حضور قوی بود و در مازندران خوش نامانه خدمت کرد و مصداق رحمت و عطوفت برای مردم و شدت عمل مقابل هنجارشکنان بود، آنگونه که در هفته نخست حضورش در مازندران بعد از دستگیری اشرار و اوباش فضای مجازی گفته بود این سرزمین محل جولان اشرار نیست و با توسل به قانون، گردن هنجارشکنان و اشرار را می شکنم.

یامن اظهر الجمیل، امیدوارم که در یوم تبلی السرائر که باطن عین ظاهر می‌شود این نیکنامی باشد و خلاصه کلام اینکه زبان را به تمثل رودکی می‌گشایم:
هر کجاست خدایا به سلامت دارش یارب دعای خسته دلان مستجاب کن
اعتدال حال وحسن مال آن وجود مسعود را از حضرت معبود مسالت دارم و بابت تفقدی که از این کم‌ترین چه درجلسات و ... همواره داشتید سپاسگزارم (انا لا نضیع اجر من احسن عملا)

ارادتمند صمیمی تان هادی ابراهیمی کیاپی
مدیرکل صدا و سیمای مازندران

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی اکبر مخاطب
۲۳:۳۲ ۱۷ مهر ۱۴۰۲
با سلام..
بنده افتخار آشنایی با فرزند رشید سردار میرزایی بزرگوار رو دارم و از نزدیک شاهد حسن رفتار و اخلاق خانواده این انسان دلیر و فداکار بوده و هستم. بدون شک ایشان در هر منصب و مقامی باشند با شرافت و صادقانه پشتیبان مردم کشورشان خواهند بود و افتخاری برای میهن بزرگ ایران هستند.
یا علی
Iran (Islamic Republic of)
رضا عزیزی
۱۵:۱۵ ۱۷ مهر ۱۴۰۲
خدا قوت
Iran (Islamic Republic of)
حامدخیرالهی
۱۴:۴۸ ۱۲ مهر ۱۴۰۲
بنظرم ایشان شایسته فرماندهی کل نیروی انتظامی هستند.انسانی که هم مورد قبول مردم و هم پرسنل ناجا هستند
Iran (Islamic Republic of)
حامدخیرالهی
۱۴:۴۷ ۱۲ مهر ۱۴۰۲
بنظرم ایشان شایسته فرماندهی کل نیروی انتظامی هستند.انسانی که هم مورد قبول مردم و هم پرسنل ناجا هستند
United States of America
فتح الله فتحی
۱۴:۱۷ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
ایشان در مقاطعی فرمانده بنده ببودن،به بزرگی خدا قسم میخورم که در طول مدت خدمتم، فرماندهی به بزرگی،باشرفی،پاکدستی و شهامت و مقندرو البته متین و مردمدار،،ندیده ام. خدابا هرکجا هست به سلامت دارش?
آخرین اخبار