اهدای یک دستگاه کانکس برای حفاظت از حیات وحش لامرد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لامرد از اهدای یک دستگاه کانکس به انجمن حافظان حیات وحش سادول شهرستان لامرد برای افزایش ضریب حفاظت مناطق محیط زیستی این شهرستان خبر داد.

 حمزه برومند فر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد اظهار کرد: منطقه عملیاتی پارسیان با اهدای یک دستگاه کانکس به انجمن حافظان حیات وحش سادول شهرستان لامرد و تکمیل و راه اندازی این کانکس توسط اعضای انجمن گامی مهم برای افزایش ضریب حفاظت مناطق محیط زیستی این شهرستان و کوه‌های سادول برداشته است.

او ادامه داد: برای حفاظت از حیات وحش منطقه و کوه‌های سادول شهرستان لامرد نیاز به تجهیزاتی بود که اکنون با اهدای این کانکس و تجهیز و توسعه آن از سوی انجمن حافظان حیات وحش سادول مقدمات این افزایش ضریب حفاظت ایجاد شده است.

 برومند فر با تقدیر از مسئولان منطقه عملیاتی پارسیان و انجام این اقدام انسان دوستانه و به منظور حفاظت از انفال الهی در کوه‌ها و مناطق سادول اضافه کرد: رشته کوه سادول، تنها یکی از چندین جاذبه طبیعی و کوه‌های موجود در استان فارس به شمار می‌رود که کوه‌های «تخته سروه دیوانی» و «تنگ خور و هوا» آن را از شهرستان «لار» جدا می‌کند. 

او ادامه داد: وجود چشم انداز زیبا، آب و هوای مطلوب و پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که در این منطقه به چشم می‌خورد، باعث شده به عنوان محل مناسبی برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و همچنین موضوع خوبی جهت عکاسی حرفه‌ای انتخاب شود.

برومند فر با بیان مشخصات اقلیمی منطقه سادول افزود: کوه‌های «ماده» و «هفتچین» مرز میان شهرستان لارستان و شهرستان کنگان را تشکیل می‌دهند و کوه لنگه آسیایی با ارتفاع هزار و ۶۹۴ متر بلندترین کوه این شهرستان است. افزایش ضریب حفاظت در کوه‌های سادول نوید بخش افزایش گونه‌های گیاهی و جانوری و حفاظت بیشتر است.

باشگاه خبرنگاران جوان مرکز فارس را در پیام رسان‌های زیر دنبال کنید:

تلگرام https://t.me/yjc_fars 
ایتا https://eitaa.com/YJC_Fars 
بله https://ble.ir/yjc_fars

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.