۴۲ اکیپ راهداری آماده خدمت‌رسانی در مواجهه با بارندگی

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری از آماده باش اکیپ‌ها برای فصل پاییز و زمستان خبر داد.

امین قوامی گفت: ۴۲ اکیپ راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با ۱۱ اکیپ سیار و ۳۱ اکیپ ثابت، ۴۵۰ نیرو و ۳۰۱ دستگاه ماشین‌آلات آماده خدمت‌رسانی در فصل پاییز و زمستان هستند.

وی افزود: باتوجه به اینکه فصل بارش‌ها در امسال زودتر آغاز می‌شود لذا اقدامات لازم برای استقبال از این فصل انجام شده است و نیرو‌ها از ۱۵ آبان ماه آماده‌باش خواهند بود.


بیشتر بخوانید


معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: تا کنون ۵ هزار تن شن و نمک خریداری شده و ماشین‌آلات در حال تعمیر و بازسازی هستند و در سال جاری یک دستگاه گریدر، ۲ دستگاه لودر و ۵ دستگاه شن و نمک پاش با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار خریداری شده است.

قوامی با بیان اینکه ماشن‌آلات استان حدود ۱۰ درصد نوسازی می‌شوند، اظهار کرد: همچنین تا پایان امسال ۳ دستگاه بولدوزر و ۳ دستگاه گریدر با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: اجاره ماشین‌آلات مورد نیاز نیز دردست اقدام است که سالانه معمولا ۶۰ تا ۷۰ دستگاه گریدر، تراکتور، لودر و بولدوزر اجاره می‌شود.

قوامی گفت: گردنه‌های گوشنگلی، شاه منصوری، چری، رخ و محور شهرکرد، فارسان و کوهرنگ و محور بروجن به لردگان از مهمترین و پرخطرترین محور‌ها در فصل بارش است که بیشتر نیرو و توان این اداره‌کل در این مسیر‌ها خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.