جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در فارس به ۸ هزار و ۲۰۸ نفر رسید

با فوت یک مورد جدید ناشی از بیماری کرونا، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۰۸ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۵۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۸۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۷۶۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۳۰۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۲۲۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۱ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۰۸ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۶۱۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دُز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۶۰ دُز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۸۳ دُز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۰۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۸۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۸۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.