کاهش ۳۲ درصدی تصادفات منجر به فوت در اردبیل

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: تصادفات منجر به فوت در استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۲ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ وحید علیپور گفت: در سه ماه تابستان امسال علیرغم افزایش سفرهای تابستانی به استان اردبیل با حضور تاثیرگذار دستگاه‌های مرتبط و خدمات‌رسان مانند راهداری، پلیس راه، عوامل امدادی و اورژانس، هلال احمر و امداد خودرو تصادفات منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان ۳۲ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل با بیان اینکه پلیس راه استان اردبیل علاوه بر حضور مستمر در جاده‌ها، به‌صورت هوشمند نیز رفتارهای ترافیکی رانندگان در راه‌های ارتباطی استان را مدیریت و کنترل می‌کند، می گوید: با مدیریت صحیح و پایش رفتارهای ترافیکی رانندگان توسط پلیس این موفقیت حاصل شده است.

او با تقدیر از رانندگان قانونمند، بیان کرد: پلیس با اندک رانندگانی که جان و ایمنی مسافران را به خطر می‌اندازند با توقیف و انتقال خودرو به پارکینگ و توقیف ساعتی وسایط نقلیه برخورد می‌کند.

سرهنگ علیپور با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین علل وقوع تصادف در جاده‌ها خستگی و خواب‌آلودگی راننده است، افزود: پلیس برای جلوگیری از وقوع تصادف اقدام به اجرای طرح "توقف حرکت" کرده و از ادامه مسیر رانندگانی که علایم خستگی و خوب‌آلودگی دارند، جلوگیری می‌کند.

او به رانندگان و مسافران توصیه کرد که ضمن خودداری از رانندگی به هنگام خستگی و خواب آلودگی با آمادگی کامل رانندگی کرده و هر۲ ساعت، حداقل ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

سرهنگ علیپور همچنین به رانندگان توصیه کرد با توجه به بالا بودن میزان تردد در راه های ارتباطی استان، حتما با سرعت مطمئنه حرکت کرده و جانب احتیاط را رعایت کنند.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل با اشاره به آمادگی کامل نیروهای پلیس راه برای خدمات رسانی به مردم و مسافران، بیان کرد: خط قرمز پلیس تخلفات حادثه ساز است و با رانندگان متخلف مماشات نخواهد شد.

او از رانندگان خواست، ضمن پایبندی به مقررات راهنمایی و رانندگی، با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از ترمزهای ناگهانی، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خودداری و فاصله طولی خودروی خود با وسیله نقلیه جلو را حفظ کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.