زوجی با بیش از ۴۰ پرونده علیه یکدیگر در دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری البرز گفت: یکی از مشکلات دستگاه قضایی اختلافات بین زوجین است، در یک مورد در کرج بعد از بروز اختلاف بین یک زوج آن‌ها بیش از ۴۰ پرونده علیه یکدیگر طرح کرده‌اند.

حسین فاضلی هریکندی در دیدار مردمی امروز که از صبح آغاز و تا اذان ظهر ادامه داشت در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز به درخواست‌ها و تقاضاهای حقوقی و قضایی مراجعان رسیدگی و دستورات مقتضی را صادر کرد.

او با اشاره به محورهای درخواست‌های مردمی طرح شده در دیدار مردمی روز جاری، گفت: عمدتاً تقاضاها و مشکلات مطرح شده ناظر بر پرونده‌های ملکی، محکومیت مالی و درخواست اعسار، اختلافات در پرونده‌های ملکی به واسطه انجام معامله با اسناد عادی، اطاله دادرسی، اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری، مهریه و تقاضای رفع ابهام از برخی احکام دادگاه‌ها در مرحله اجرای حکم بود.

رئیس کل دادگستری استان البرز تعداد درخواست‌های رسیدگی شده توسط مسئولان قضائی استان در هفته جاری را ۱۰۱۸ مورد عنوان کرد و افزود: نتیجه این دیدارها و ملاقات‌های مردمی از سوی مدیران مربوطه در دادگستری کل استان البرز مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

فاضلی هریکندی با اشاره به یکی از مشکلات دستگاه قضایی در پرونده‌هایی است که پس از اختلاف بین زوجین پیش می‌آید بیان کرد: در یک مورد که روز جاری طرح شد درباره یک زن و شوهر بود که پس از وقوع اختلاف پس از سه سال زندگی مشترک، علیه یکدیگر بیش از ۴۰ پرونده حقوقی و کیفری با عناوین مختلف از جمله، سرقت، ضرب و جرح، توهین و فحاشی، جعل، کلاهبرداری، شهادت کذب، مهریه، نفقه، دادخواست طلاق، جهیزیه در محاکم استان طرح کرده‌اند که بخشی مورد رسیدگی قرار گرفته و برخی دیگر در مراحل دادرسی است.

او با تاکید بر افزایش سعه صدر زوجین در زندگی مشترک خصوصاً به هنگام وقوع اختلاف، به استفاده از نظرات کارشناسی مشاوران خانواده در دوران آشنایی و پیش از ازدواج و نیز در دوران زندگی مشترک تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار