نوسازی ۷۷ پلاک فرسوده در منطقه ۱۵/ ایجاد پروژه‌های مسکونی و خدماتی در بافت فرسوده

هدایت گفت: رویکرد ایجاد پروژه‌های بزرگ و کوچک مقیاس مسکونی و خدماتی در بافت فرسوده محلات در دستور کار قرار دارد.

مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار کرد: با آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های تجمیع و نوسازی که در منطقه ۱۵ اتفاق می‌افتد، حدود ۲۵ درصد از پلاک‌هایی که در محدوده‌های بافت فرسوده این منطقه قرار گرفتند، تعیین تکلیف می‌شوند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: برخی مشکلات و جرائم اجتماعی نظیر اعتیاد، سرقت و تشکیل مراکز فساد در برخی محدوده‌های محله‌های اتابک و مینابی ارتباط مستقیمی با وجود و گسترش فضا‌های بی دفاع در محله دارد و در نهایت زمین‌های خالی موجب ناامنی و بزه در محلات اتابک و مینابی شده است.

هدایت تاکید کرد: تمامی مسکن‌هایی که در پروژه‌های مذکور ایجاد می‌شوند، صرف مسکن معوض می‌شوند و یک ریال از این منابع در جای دیگری هزینه نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: به لحاظ اهمیتی که محلات مینابی و اتابک دارند، اعتبارات ویژه‌ای برای سال آینده به این محلات تخصیص داده شده تا اقدامات مثبتی در حوزه تعریض معابر و تأمین خدمات در این محلات انجام شود.

هدایت تأکید کرد: رویکرد ایجاد پروژه‌های بزرگ و کوچک مقیاس مسکونی و خدماتی در بافت فرسوده محلات مذکور همواره مدنظر نهاد‌های مدیریت شهری بوده و همچنان توسط سازمان نوسازی، شهرداری منطقه ۱۵ و شرکت نوسازان جنوب شرق در حال پیگیری و انجام است.

گفتنی است تعداد پروژه‌های تجمیع و نوسازی مذکور در محلات مینابی و اتابک به ترتیب ۵ و ۴ پروژه می‌باشد که با اجرا شدن این پروژه ها، تعداد ۷۷ پلاک از پلاک‌های فرسوده واقع در این محلات نوسازی خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار