عملیات ساخت مخزن هزار متر مکعبی آب دانشگاه ایلام آغاز شد

عملیات ساخت مخزن یک‌هزار مترمکعبی آب دانشگاه ایلام امروز در مراسمی با حضور مسئولان آب و فاضلاب (آبفا) استان و دانشگاه آغاز شد.

معاون توسعه و بهره‌برداری آبفای استان ایلام در مراسم آغاز عملیات ساخت مخزن یک‌هزار مترمکعبی آب دانشگاه ایلام اظهار کرد: مخزن یک هزار متر مکعبی بتنی ذخیره آب شرب دانشگاه ایلام در منطقه بانگنجاب احداث خواهد شد.

امیر باقی افزود: پروژه مخزن آب یک هزار مترمکعبی، شامل احداث یک باب مخزن بتنی به حجم یک هزار مترمکعب و همچنین اجرای عملیات پاینپگ مخزن، احداث حوضچه شیرآلات خروجی و خرید و نصب شیرآلات است.

وی ادامه داد: تأمین آب مجموعه پردیس دانشگاه ایلام و ایجاد تعادل در فشار شبکه آب و جلوگیری از نوسانات مصرف به منظور ارائه خدمات پایدار از اهداف نهایی این طرح است.

معاون توسعه و بهره‌برداری آبفای استان ایلام مطرح کرد: برای احداث این مخزن ۴۷ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات عمرانی طرح آبرسانی به شهر‌ها تخصیص یافته و پیمانکار نیز مشخص شده است.

باقی بیان کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و با رعایت استاندارد، عملیات اجرایی احداث تا بهره برداری از این مخزن در مدت زمان چهار ماه انجام خواهد شد.

وی مساله کمبود آب در سطح استان و کشور را به عنوان چالشی عمده برشمرد و افزود: مدیریت مصرف و بهینه سازی آن، راهکار اصلی کنترل بحران کمبود آب است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.