ذوالقدری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

گذرنامه زیارتی همچنان صادر می‌شود

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: گذرنامه زیارتی همچنان صادر می‌شود و مردم می‌توانند از دو درگاه پلیس من و حضوری برای دریافت آن اقدام کنند. 

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در گفتگو با باشگاه خبرنگارن جوان گفت: طبق توافقی که با مسئولان عراقی داشتیم، توانسیتم گذرنامه زیارتی را برای ماه محرم و صفر فراهم کرده و در اختیار مردم قرار دهیم. تا به الان بیش از ۹۳۰ هزار جد گذرنامه زیارتی صادر شده و در اختیار مراجعین قرار گرفته است.

او بیان کرد: بعد از ماه صفر مجدد ما با طرفین عراقیمان توافق کردیم که این گذرنامه برای طول سال هم اعتبار داشته باشد تا مردم بتوانند به راحتی با این گذرنامه به عراق سفر کنند. هم اکنون مردم می‌توانند از طریق مسیر‌های زمینی و هوایی به کشور عراق با همین گذرنامه های زیارتی سفر داشته باشند.  

اعتبار گذرنامه زیارتی چقدر است؟

ذوالقدری گفت: مدت اعتبار گذرنامه زیارتی ۵ سال است. در صدد آن هستیم که با کشور سوریه هم این توافق را داشته باشیم تا زائرانی که می خواهند به سوریه سفر کنند به راحتی  بتوانند تنها با یک گذرنامه زیارتی اقدام کنند.  

گذرنامه زیارتی هم اکنون صادر می‌شود؟

او در پایان اعلام کرد: هم اکنون گذرنامه زیارتی همچنان صادر می‌شود و مردم می‌توانند از دو درگاه پلیس من (سامانه اینترنتی) و حضوری برای دریافت گذرنامه زیارتی خود اقدام کنند.  در طول سال این گذرنامه اعتبار داشته و به تعداد دفعات می شود از این گذرنامه استفاده کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
از مرداد ماه برای خودم گذرنامه زیارتی و برای همسرم و فرزندم گذرنامه عادی به صورت اینترنتی درخواست دادم هنوز دستمون نرسیده! من نمیدونم وقتی هنوز زیر ساخت ها اوکی نشده چرا ملت رو تشویق به درخواست غیر حضوری میکنین و مردمو عذاب میدین؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
سلام 20روزقبل از اربعین ثبت نام کردیم گفتن 50 بیشتر نمیشه بیش از 350 خرج کردیم غیر از استرس هاش اون به درک
5 روز بعد یکی امد 2روز بعد یکی دیگه 15 روز بعد یکی دیگه دو روزبعد از اربعین هم دو تا دیگه نوش دارو پس از مرگ سهراب امسال هم از زیارت موندیم دعا به جون ......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
خدا را شکر چه مملکت آبادانی!
آخرین اخبار