رئیس جمهور پیام انقلاب را در صحن سازمان ملل به درستی بیان کرد

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سفر آیت الله رئیسی به نیویورک سفری پربرکت بود و ایشان به عنوان رییس جمهور عزیز ما پیام انقلاب را در آن محفل جهانی، دقیق و درست بیان کرد.

آیت الله سید احمد خاتمی روز دوشنبه در آیین افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه فقهی امیرالمومنین (ع) قم افزود: رییس جمهور کشور ما تمام وقت و شبانه روزی در حال خدمت به مردم است و نقد بی انصافی از مسوولان درست نیست و اگر نقدی هم هست باید با انصاف مطرح شود.

آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، ۲۸ شهریورماه امسال به منظور شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به نیویورک سفر کرد.

آیت الله خاتمی در ادامه سخنان خود با بیان این که حوزه علمیه، انقلابی است و باید انقلابی بماند گفت: طلبه انقلابی باید تعبد داشته باشد، به ذره ذره دین معتقد باشد، به واجبات و مستحبات دین عمل کند، نه تنها نماز صبحش قضا نشود بلکه نماز شب را هم بخواند.

او ادامه داد: طلبه‌ای که با مقدسات فاصله دارد و کاری به زیارت و توسل ندارد، حتی اگر داغترین شعار‌های انقلابی را هم سردهد، ما این طلبه را انقلابی نمی‌دانیم.

خطیب جمعه تهران با این که ما معصوم نیست و ممکن است خطا و اشتباهی از همه ما سربزند افزود: طلبه انقلابی شخصی است که در خط مقدم توبه باشد و اگر اشتباه و یا خطایی از ایشان سربزند، آن را توجیه نکند بلکه به سرعت توبه کند و در جبران خطای خود کوشش کند.

آیت الله خاتمی، تحصیل جدی را سومین رکن یک طلبه انقلابی عنوان کرد و گفت: یک طلبه انقلابی باید مساله درس خواند و تدریس را جدی بگیرد و شاگردپروری را به عنوان یک عبادت ببیند.

او اضافه کرد: بدنه حوزه، انقلابی است و طلاب جوان ما دنباله روی آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب هستند، ما در پی حوزه انقلابی هستیم و محکم در این راه ایستاده ایم.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری به طلاب توصیه کرد که این انقلاب، امانتی در دست شما است و باید با تحصیل و دفاع از ولایت فقیه، این امانت امام راحل را به خوبی حفظ کنند و در راه خود ثابت قدم باشند.

آیت الله خاتمی گفت: طلاب بعد از گذراندن پایه یک و هنگام تحصیل در پایه دو، بتوانند مدرس پایه یک باشند، ما مدرس می‌خواهیم و طلبه انقلابی ما در خط مقدم تحصیل بوده و بهترین محصل و بهترین مدرس است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری دارابودن مشی انقلابی را چهارمین رکن یک طلبه انقلابی و حوزه انقلابی دانست و گفت: یک طلبه انقلابی باید در متن مسائل روز بوده و تحلیل درستی از این مسائل داشته باشد، از ولایت فقیه دفاع کند و در مساله ولایت فقیه، بی طرف نباشد.

او اضافه کرد: یک طلبه انقلابی باید معرف ولایت فقیه به آحاد جامعه باشد و رهبر معظم انقلاب، ساده زیستی، شجاعت و شهامت ایشان را به مردم بشناساند.

عضو فقهای شورای نگهبان، کمک به اداره کشور و جهاد تبیین را نیز از وظایف مهم طلبه انقلابی برشمرد و گفت: از برخی رسانه‌ها که در متن حوزه هستند تعجب می‌کنم که همه را نقد می‌کنند جز آدم‌های غیر انقلابی و کسانی که مقابل ولایت ایستاده اند.

آیت الله خاتمی افزود: این قبیل رسانه‌ها چرا همه را نقد می‌کنند، اما یک سطر، ضد انقلاب را نقد نمی‌کنند؛ جهاد تبیین یک طلبه انقلابی این است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: تیغ شما علیه خدمتگزاران حوزه تیز است درحالی که جهاد تبیین شما این است که کسانی که مقابل ولایت ایستاده اند و در مقابل نظام قرار گرفته اند را به حوزویان بشناسانید.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با بیان این که هدف ضد انقلاب چیزی جز براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و ذره‌ای هم ترددید در آن نداریم گفت: در اغتشاشات سال گذشته شاهد این موضوع بودیم که تنها هدف آن‌ها براندازی بود.

آیت الله خاتمی گفت: آن‌ها در این راه، یک سری کار‌ها را به غیر حوزویان و یک سری اقدام‌ها را نیز به حوزویان سپردند تا کار‌ها را دنبال کرده و به هدف شوم خود برسند.

او ادامه داد: به حوزویانی که اهداف دشمن را دنبال می‌کردند یک هدف سپرده شد و آن هدف این بود که حوزه علمیه، انقلابی نباشد.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آن‌ها قصد داشتند خروجی حوزه، شخصیت‌های بزرگی همچون امام راحل و مقام معظم رهبری نباشند که بحمدالله ما امروز حوزه‌ی با نشاطی داریم و بدنه حوزه، انقلابی و مدافع ولایت فقیه و آرمان‌های بزرگ انقلاب است.

آیت الله خاتمی در پایان با بیان این که انقلاب را حوزه انقلابی ساخت گفت: بزرگان انقلابی حوزه، به جد انقلاب را آفریدند، نه انقلاب را در حوزه بلکه در کل کشور ساختند که یکی از شخصیت‌های برجسته که در متن انقلاب حضوری جدی و پررنگ داشت، شخص علامه مرحوم آیت الله مصباح یزدی بود.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که این انقلاب با مجاهدت‌های بزرگان حوزه به وجود آمد افزود: از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، بزرگان حوزه زجرها، تبعید‌ها و زندان‌های زیادی را به جان خریدند تا ثمره این مجاهدت ها، انقلاب اسلامی شد که باید از این ثمره به خوبی مراقبت کنیم و جا دارد در هفته دفاع مقدس، گوشه‌ای از این مجاهدت و ایثار بزرگان حوزه را به مردم معرفی کنیم.

همچنین در این آیین شماری از طلاب مدرسه فقیه امیرالمومنین (ع) با حضور آیت الله سید احمد خاتمی ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.