همدان نقش و تاثیر بی‌نظیری در عرصه سینما دارد

مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی کشور گفت: استان همدان به دلیل بهره‌مندی از هنرمندان برجسته، نقش و تاثیر بی‌نظیری در عرصه سینما دارد.

علیرضا اسماعیلی، در دومین جشن مهر سینمای ایران که با شعار اخلاق، آگاهی و امید در همدان برگزار شد، گفت: جشنواره مهر سینما، بهانه‌ای است تا مجموعه نیرو‌های استان، در کنار هم اقدامات خوبی برای سینماگران به ارمغان آورند. 

اسماعیلی با بیان اینکه زیرساخت‌های خوبی در استان همدان وجود دارد، گفت: زیرساخت‌های موجود، کافی نیست، اما باید تلاش کرد و سیاست‌گذاران و کارگزاران از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند. 

او با تاکید بر اینکه سینما یکی از مهم‌ترین صنایع فرهنگی است، گفت: سینما، نقش قابل توجهی در سرگرمی و آگاهی بخشی دارد. این صنعت، در فضای مجازی رقبای قدری پیدا کرده، اما هنوز نقش سینما پابرجاست و نقش بسیار برجسته‌ای داشته که این نقش، ماندگار است. ما به سهم خود تلاش می‌کنیم تا سینمای ما مهم و اثرگذار باشد. 

مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه سینمای ایران به دو بخش قبل و بعد از انقلاب تقسیم می‌شود، گفت: سینمای قبل از انقلاب، چیزی برای گفتن نداشت، فقط سرگرمی بود و نیاز مخاطب را برطرف نمی‌کرد، اما سینمای جمهوری اسلامی، به عنوان برندی خاص در دنیا مطرح است. انقلاب، هویت جدیدی برای سینما مطرح کرد و تنوع ژانر در بعد از انقلاب با سینمای قبل از انقلاب، قابل مقایسه نیست. توجه به اخلاق، وجه تمایز سینمای ما با هالیوود است و در حال حاضر، سالانه ۹۲ جایزه بین‌المللی دریافت می‌کنیم. 

اسماعیلی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه سینما، گفت: در دولت سیزدهم، توجه جدی به حوزه سینما شده و تلاش بر این بوده تا توجه بیشتری به استان‌ها شود. در همین راستا تفاهمنامه‌ای با استانداری همدان، امضا شده تا توجه بیشتری به زیرساخت‌ها و مسائل مربوط به معیشت سینماگران داشته باشند.

برچسب ها: سینما ، جشنواره
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.