لزوم بهره مندی هنرمندانه از شعر برای تبیین افتخارات ملی

رئیس رسانه ملی زبان شعر و ادبیات را بستری برای تبیین و ماندگاری افتخارات و دستاورد‌های ملی دانست.

پیمان جبلی در اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر «آفتاب نهان» که با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و مرکز شعر و موسیقی و سرود سازمان صداوسیما برگزار شد، توجه ویژه به مقوله شعر را از جمله رویکرد‌های رسانه ملی در دوران تحول دانست و گفت: تبدیل دفتر موسیقی و سرود سازمان به مرکز شعر و موسیقی و سرود در این دوره حاکی از اهمیتی است که برای این حوزه قائل هستیم.

وی بهره‌مندی از قالب شعر را در تبیین و ماندگاری دستاورد‌های نظام موثر و هنرمندانه دانست و گفت: زبان شعر و ادبیات بستری برای تثبیت دستاورد‌ها و افتخارات ملی است. با اطمینان می‌توان گفت که قالب شعر و وسعت بیان آن می‌تواند این دستاورد بزرگ را تبیین کرده و حتی جلوه باشکوهی از علم و پیشرفت ایران اسلامی را به دنیا بنمایاند.

جبلی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از توجه سازمان انرژی اتمی‌به حوزه شعر، استفاده از شعر را بهترین روش برای تثبیت اهداف صلح‌آمیز هسته‌ای دانست و گفت: انتخاب این زبان برای بیان اهداف مدنظر درست‌ترین کار بوده است.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: امیدوارم نزدیکی میان هنرمندان و شاعران با دستگاه‌های اجرایی نظام به ارتقای فرهنگ و هنر کشور کمک کند و از دیگر سو تصویر خوبی از افتخارآفرینی در نظام اسلامی‌به دست بدهد؛ بنابراین گزارش، آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر «آفتاب نهان» با اهدافی، چون پاسداشت مقام والای شهدای هسته‌ای، شناسایی و حمایت از آثار خلق شده با موضوع علم و فناوری هسته‌ای و تولید سرود‌های ماندگار شامگاه یک‌شنبه، نهم مهرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار