اعتراف وزیر دفاع آمریکا به شهادت بیش از ۲۵ هزار زن و کودک فلسطینی در غزه

لوید آستین اعتراف کرد که بیش از ۲۵ هزار زن و کودک فلسطینی در نوار غزه به دست نیرو‌های رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا (رئیس پنتاگون) که کشورش در جنگ غزه، از اسرائیل حمایت‌های مالی، نظامی و امنیتی کرده است، اعتراف کرد که بیش از ۲۵ هزار زن و کودک فلسطینی در نوار غزه به دست نیرو‌های رژیم اسرائیل به شهادت رسیده اند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در نشست استماع کنگره آمریکا گفت که از ۷ اکتبر بیش از ۲۵ هزار زن و کودک فلسطینی ساکن غزه توسط اسرائیل کشته شده اند و «اسرائیل می‌تواند و باید اقدامات بیشتری برای محافظت از غیرنظامیان انجام دهد.»

وزیر دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد که واشنگتن حدود ۲۱ هزار سلاح و بمب‌های هدایت شونده دقیق از آغاز جنگ در اختیار اسرائیل قرار داده است.

وزارت بهداشت غزه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز حملات اسرائیل از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۰ هزار و ۳۵ نفر رسیده است و ۷۰ هزار و ۴۵۷ شهروند فلسطینی نیز زخمی شده اند.

ده‌ها فلسطینی روز پنجشنبه در اطراف کاروان کمک رسانی در شمال غزه به دست نیرو‌های رژیم اسرائیل به شهادت رسیدند. حماس نیرو‌های اسرائیلی را مقصر می‌داند که به سوی جمعیت فلسطینی تیراندازی کردند، در حالی که اسرائیل در توجیه جنایت خود مدعی است که بیشتر تلفات ناشی از ازدحام جمعیت درمیان فلسطینی‌ها بوده است، زیرا جمعیت به سمت کامیون‌ها هجوم آورده و آنهارا غارت کرده است.

مقامات بهداشتی غزه می‌گویند که حداقل ۱۰۴ فلسطینی بر اثر این حمله اسرائیل کشته شدند و تعداد تلفات فلسطینی‌ها در طول ۵ ماه جنگ به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید.

مقامات بهداشتی غزه گفتند که بیش از ۷۵۰ نفر دیگر بر اثر حمله اسرائیل به فلسطینیان در اطراف کاروان کمک رسانی، زخمی شدند. این حادثه در حالی رخ داد که کاروانی متشکل از ۳۰ کامیون کمک رسانی از رفح به سمت شمال غزه به خیابان الرشید در غرب شهر غزه رسیدند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۶ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
سکوت در مقابل کشتار رفح در ذهن تاریخ ثبت می‌شود
آمریکا مدعی حقوق‌بشر و حامی نسل‌کشی است.
آخرین اخبار