بررسی مشکل آبی شهر جوانرود به‌صورت ویژه

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت : مشکل آبی شهر جوانرود به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته و به‌صورت ویژه از طرف دفتر مقام عالی وزارت و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، پیگیری می‌شود.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت : بالغ بر ۱۳ شهر در استان دارای تنش آبی هستند که چهار شهر کرمانشاه، جوانرود، کنگاور و هرسین به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته و جزو پروژه‌های اضطرار وزیر قرار گرفته و به‌صورت ویژه از طرف دفتر مقام عالی وزارت و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پیگیری می‌شود.

وی در توضیح برنامه‌های مدنظر برای رفع مشکلات آب شهر جوانرود به پیگیری به مدارآوردن طرح میان مدت افزایش ظرفیت آب شهر جوانرود از طریق چاه‌های منطقه تم تم اشاره و بیان کرد: با دستور ویژه مدیر عامل شرکت و تلاش همکاران مقرر شده قبل از پیک مصرف پروژه تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود. بهسازی تأسیسات پمپاژ چشمه کاوات به‌عنوان یکی از منابع اصلی تامین آب شهر جوانرود و افزایش ظرفیت برداشت آب از چشمه مذکور، احداث خط انتقال بین مخازن از مخزن دکل به مخزن آرامگاه جهت افزایش ظرفیت تامین آب مناطق مرتفع شهر و رفع مشکل افت فشار و قطعی آب مناطق مذکور به‌صورت کامل و نشت‌یابی و رفع نشت شبکه توزیع آب به‌صورت مستمر از دیگر برنامه‌های در دست اجرای آبفا برای رفع مشکل آبی شهر جوانرود است که همه‌خانی از آن یاد کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد رینگ‌های ارتباطی در شبکه توزیع آب جهت رفع مشکل مناطقی که با افت فشار و قطعی آب در زمان پیک مصرف مواجه می‌شوند از جمله خیابان سپاه و ...، مطالعات پهنه‌بندی شبکه توزیع آب جهت متعادل کردن فشار شبکه و توزیع عادلانه آب و ایجاد تصفیه‌خانه آب جهت رفع کدورت آب چشمه کاوات ناشی از بارندگی شدید در صورت تخصیص اعتبارات (بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است)، از دیگر برنامه در دست اجرا برای رفع تنش‌آبی در شهر جوانرود است.

همه‌خانی از مردم شهر جوانرود خواست ضمن همراهی بیشتر با آبفا در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب، یک نکته را که جز مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان است را یادآور شد و افزود: تهیه و نصب مخزن ذخیره و پمپ بعد از آن جهت تامین فشار آب داخل ساختمان است.

وی گفت: هر واحد حداقل ۳۰۰ لیتر مخزن ذخیره آب نیاز دارد که با اجرای برنامه‌های مورد نظر دیگر به هیچ وجه شاهد قطعی و افت فشار شدید آب در شهر جوانرود نخواهیم بود.

همه‌خانی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و دستورات مکرر مدیرعامل شرکت آبفا استان، ان‌شاءالله تحولات عظیمی در سال‌جاری برای تأمین و توزیع آب شهر جوانرود اتفاق می‌افتد .

برچسب ها: آب و فاضلاب ، آب شرب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار