جو پایدار در استان سمنان حاکم شد/ بازگشت آرامش به آسمان

بعد از دو روز طوفانی و بارشی، آرامش به اقصی نقاط استان سمنان بازگشته است.

نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز شنبه، آرامش به جو استان سمنان بازگشته و بعد از دو روز پربارش و تند باد، آسمان در اکثر نقاط استان سمنان صاف تا قسمتی ابری است.

جو پایداری نیز از امروز بر اقصی نقاط استان سمنان حاکم خواهد بود. آسمان در اکثر شهرستان‌های استان سمنان صاف است و این شرایط پایدار در هفته جاری تداوم خواهد داشت. بارش‌های روز‌های قبل همچنین سبب لغزندگی و آبگرفتگی معابر شده بود که از امروز صبح وضعیت در تمام نقاط استان پایدار گزارش شده است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی از امروز قدری بر میزان دمای هوا نیز در نقاط مختلف استان سمنان افزوده خواهد شد و این روند تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت. هم اکنون آسمان مرکز استان نیمه ابری و جو، پایدار است.

بیشینه و کمینه دمای هوای مرکز استان سمنان ۱۷ و هفت درجه بالای صفر اعلام شده و به مرور طی روز‌های آتی بر میزان دمای هوا نیز افزوده می‌شود. برای شهرستان سمنان طی روز‌های آتی تا پایان هفته جوی پایدار همراه با آسمانی نیمه ابری و وزش باد، پیش بینی شده است.

فردا بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان ۱۹ و ۹ درجه بالای صفر اعلام شده است. شاهرود بعد از دو روز طوفانی و بارشی بالاخره به جوی پایدار رسید آسمان این شهرستان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی و بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز ۱۳ و دو درجه بالای صفر اعلام شده است.

از فردا کم کم بر میزان دمای هوا در شاهرود نیز افزوده خواهد شد به این ترتیب فردا بیشینه و کمینه دمای هوای دیار شاهوار به ۱۵ و چهار درجه بالای صفر خواهد رسید. دامغان نیز از امروز به جو پایداری رسیده است در دو روز اخیر در ارتفاعات این شهرستان شاهد بارش برف و تگرگ بودیم، اما حالا با فرا رسیدن صبح شنبه، آسمان مرکز دیار صد دروازه صاف تا قسمتی ابری است.

بیشینه و کمینه دمای هوای دامغان برای امروز ۱۴ و چهار درجه بالای صفر اعلام شده و پدیده خاص جوی در این شهرستان دیده نمی‌شود گرمسار امروز آفتابی است و دمای هوا در هفته جاری افزایش هم خواهد یافت بیشینه و کمینه دمای هوای این شهرستان برای امروز ۲۰ و ۹ درجه بالای صفر اعلام شده که گرم‌ترین بین دیگر شهرستان‌های استان است.

دمای هوای مهدیشهر هم اکنون هشت درجه بالای صفر است بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۳ و چهار درجه بالای صفر اعلام شده و در روز‌های آتی آسمان صاف تا قسمتی ابری است در این شهرستان پدیده خاص جوی مشاهده نمی‌شود.

در میامی هم جو پایداری بعد از دو روز بارندگی برقرار است آسمان نیمه ابری است و در هفته جاری دمای هوا به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. بیشینه و کمینه دمای هوای میامی برای امروز ۱۴ و چهار درجه بالای صفر است این شاخص فردا به ۱۶ و شش، پس فردا به ۲۰ و ۹ درجه بالای صفر تغییر خواهد کرد تا روند افزایش دما در میامی تسریع شود.

در نهایت باید گفت آسمان اکثر نقاط استان سمنان نیمه ابری همراه با افزایش دمای هوا خواهد بود در هفته جاری پدیده خاص جوی در آسمان استان دیده نمی‌شود و تنها پدیده جوی قابل ذکر وزش باد نسبتاً شدید طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در برخی مناطق استان مانند شمال شهرستان دامغان است.

گفتنی است با اتمام موج سوم سفر‌های نوروزی و عید سعید فطر، ترافیک نیز در تمام جاده‌های مواصلاتی استان سمنان کاهش پیدا کرده و هیچ گره ترافیکی در این استان دیده نمی‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار