برنامه‌ریزی برای آبرسانی به حدود ۲۰۰ روستای کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای آبرسانی به حدود ۲۰۰ روستای استان طی امسال خبر داد.

رضا داوودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به پروژه‌های آبرسانی روستایی که در استان در دست اقدام است، گفت : با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی (ع) و در قالب دو قرارداد، در مجموع قرار است آبرسانی به ۸۶۰ روستای استان کرمانشاه انجام شود که اکنون این پروژه‌ها در دست اجرا و فعال هستند.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است این طرح‌های آبرسانی روستایی تا پایان سال ۱۴۰۵ به نتیجه برسد و دیگر روستای دارای تنش آبی در سطح استان نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه مجموع اعتباری که در قالب این دو قرارداد برای آبرسانی به روستا‌های استان در نظر گرفته شده را بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

داوودی با بیان اینکه این پروژه‌های آبرسانی روستایی به تدریج تا سال ۱۴۰۵ اجرایی خواهند شد، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که در سال جاری نزدیک به ۲۰۰ روستای استان آبرسانی شود.

وی تعداد روستا‌هایی که در سال گذشته در استان آبرسانی شد را نیز نزدیک به ۱۹۰ روستا اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، کرمانشاه را از جمله استان‌های پیشتاز در پروژه‌های آبرسانی قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) دانست و اظهار کرد: طی دو سال گذشته جهش قابل توجهی در آبرسانی به روستا‌های سطح استان شاهد بودیم و برخی از روستا‌ها که مشکلات چندین ساله داشتند، اکنون از نعمت آب شرب پایدار برخوردارند و یا به زودی آبرسانی خواهند شد.

به گفته داووی، شهرستان کرمانشاه با ۱۹۳ روستا بیشترین تعداد روستا‌هایی را دارد که باید آبرسانی شوند.

وی تامین به موقع اعتبارات را یکی از ملزومات اجرای طرح‌های آبرسانی اعلام کرد و یادآور شد: البته موانع دیگری از جمله وجود معارضین و... باید مرتفع شود .

برچسب ها: آب و فاضلاب ، آب شرب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.