اعزام دو کاروان از کرمانشاه به حج عمره

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه از اعزام دو کاروان از کرمانشاه به حج عمره خبر داد.

سعید کریمی خو مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که سال گذشته برای اعزام زوار حج عمره بوجود آمد، گفت : سال گذشته از استان کرمانشاه ۵۳۶ زائر در قالب پنج کاروان قرار بود به حج عمره اعزام شوند، اما به دلیل طولانی‌شدن زمان صدور مجوز پروازها، در نهایت اعزام‌ها لغو شد. 

وی از موافقت عربستان با صدور مجوز پرواز‌های عمره خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است اعزام‌ها در دوره‌ای کوتاه‌مدت در ماه شوال صورت گیرد. 

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت اعزام‌ها در این ماه محدود خواهد بود، اعلام کرد: کاروان‌هایی که به حج عمره اعزام خواهند شد، ۸۵ نفره هستند که دو کاروان - یک کاروان اهل سنت و یک کاروان شیعه - به کرمانشاه اختصاص پیدا کرده است. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ظرفیت اعزام‌ها کاهش پیدا کرده، بنابراین امکان اعزام همه زائرینی که سال گذشته ثبت‌نام کرده‌اند وجود ندارد، لذا اولویت اعزام براساس تاریخ واریز وجه افراد خواهد بود. یعنی زائرینی که زودتر از سایرین وجه خود را واریز کرده‌اند در اولویت قرار می‌گیرند. 

کریمی خو تصریح کرد: دفاتر زیارتی منتخب با زائرینی که در اولویت اعزام قرار دارند تماس خواهند گرفت، لذا از سایر زائرین درخواست می‌کنیم که از هر گونه تماس و مراجعه حضوری خودداری کنند. 

وی در خصوص زمان اعزام‌ها و مبلغ پرداختی توسط زائرین هم گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، کاروان اهل سنت کرمانشاه در تاریخ یازدهم اردیبهشت و کاروان زائرین شیعه نیز سوم اردیبهشت از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مقصد شهر جده عربستان پرواز خواهند کرد. 

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه اضافه کرد: هزینه این سفر ۱۰ روزه برای هر زائر با توجه به گروه قیمتی آن بین ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود. 

وی از پیگیری برای اضافه‌شدن کاروان‌های جدید به ظرفیت اعزام کرمانشاه خبر داد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار