بارندگی ۱۲۰ میلیمتری در سیستان و بلوچستان؛ انسداد راه ارتباطی ۳۵ روستا

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: امروز سه شنبه در ۱۹ شهرستان استان بارندگی داشتیم که بیشترین آن با ۱۲۰ میلیمتر مربوط به شهرستان زرآباد است.


مجید محبی  گفت: پیرو هشدار سطح قرمز هواشناسی از صبح امروز شاهد بارش باران در ۱۹ شهرستان استان هستیم که براثر این بارندگی ها ۶ مسیر فرعیفنوج- کتیج، قصرقند- نیکشهر، شاهان- زرآباد، بمپور - دلگان و بمپور- بهشت آباد در جنوب استان مسدود شده است.

وی ادامه داد: همچنین براثر طغیان رودخانه کاجو در جنوب این استان راه ارتباطی ۳۵ روستای شهرستان قصرقند نیز مسدود شده است.

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با بارش های رگباری در استان به ویژه مناطق جنوبی استان مدارس ۹ شهرستان غیرحضوری شد.

محبی ادامه داد: با توجه به تداوم بارندگی‌ها تا فردا چهارشنبه به فرمانداران و ستاد بحران شهرستانی اختیار داده شده است مدارس را بنا به شرایط جوی حاکم در منطقه غیر حضوری کنند.

وی گفت: تاکنون خسارت جانی و حادثه ای ناشی از بارندگی و بروز طغیان رودخانه های محلی گزارش نشده است.

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: نظر به اهمیت موضوع به همراه استاندار موضوعات این حوزه به صورت میدانی در حال رصد است.

وی ادامه داد: در مجموع در چند روز اخیر به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی علاوه بر برگزاری جلسات استانی و شهرستانی ستاد بحران در سیستان و بلوچستان به تمام دستگاه‌های خدمات رسان ابلاغ شده است در آماده باش کامل باشند.

محبی گفت: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان‌آبها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر از اثرات احتمالی این سامانه است.

وی تصریح کرد: تمامی نیروهای ‌امدادی و خدمات‌رسان در مسیرهای ارتباطی منطقه سیستان آماده‌باش ‌هستند تا در صورت نیاز اقدام به کمک‌رسانی به شهروندان کنند. ‌

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان توصیه کرد: دامداران از چرای دام در ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی و دریایی پرهیز و افراد از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه در زمان بارندگی خودداری کنند.

برچسب ها: سیلاب ، راه روستایی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار