لیگ قهرمانان اروپا؛

بارسلونا ۱ (۴) - (۶) ۴ پاری‌ سن‌ ژرمن/ انریکه از خاطرات کاتالان‌ها علیه آنها استفاده کرد + فیلم

پاری سن ژرمن با استفاده از اخراج زودهنگام آرائوخو با پیروزی پرگل مقابل بارسلونا راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم بارسلونا در ورزشگاه مونتجوئیک در حالی میزبان پاری سن ژرمن بود که در بازی رفت با نتیجه سه بر دو پیروز شده بود، اما پاریسی‌ها توانستند در بازی برگشت با نتیجه چهار بر یک پیروز و راهی دور بعد شوند.

بارسا در این بازی گل اول را زد. رافینیا که در بازی رفت دو گل زده بود، در این مسابقه هم در دقیقه ۱۲ روی حرکت و پاس زیبای یامال، گل نخست را وارد دروازه دوناروما کرد.

بارسایی‌های حاضر در ورزشگاه که به وجود پیروزی در بازی رفت و یک گل زودهنگام در بازی برگشت، سر از پا نمی شناختند، با یک حرکت غرق در سکوت شدند. در دقیقه ۲۹ در یکی از معدود حملات پاری سن ژرمن در حالی‌که خط دفاعی بارسا کمی جلو کشیده بود، با پاسی از سمت چپ، بارکولا از مدافعان بارسا فرار کرد و صاحب توپ شد. او که در حال ورود به محوطه جریمه بود، با خطای آرائوخو در لبه باکس، سرنگون شد و به زمین افتاد. داور بلافاصله کارت قرمز را از جیبش درآورد و آرائوخو را اخراج کرد.

با این اخراج روند بازی کاملا تغییر کرد و پاریسی‌ها سرا پا حمله شدند. در دقیقه ۴۰ بازی روی حمله‌ای از پاری سن ژرمن بارکولا توپ را به مقابل دروازه ارسال کرد. توپ از امباپه و مدافعان بارسا گذشت و به سمت راست رفت، جایی که دمبله با یک ضربه زیبا به طاق دروازه بازی را مساوی کرد.  با این گل دمبله بدون توجه به جو و فضای منفی‌ای که بارسایی‌ها برایش ایجاد کرده‌اند دومین گلش را (بعد از گلزنی در بازی رفت) هم مقابل تیم سابقش به ثمر رساند و آمار جالب ۲ بازی برابر بارسا و ۲ گل را ثبت کرده. این در حالی است که او در ۳۳ بازی با سایر تیم‌ها فقط یک گل به ثمر رسانده بود.

نیمه نخست با نتیجه یک بر یک به پایان رسید، اما شاگردان انریکه نیمه دوم را هم با توجه به داشتن یک یار اضافه هجومی کار کردند و سه گل دیگر زدند. ویتینا در دقیقه ۵۴ و امباپه در دقایق ۶۱ (پنالتی) و ۸۹ دیگر گل‌های پاری سن ژرمن را زدند تا لوئیز انریکه سال‌ها پس از خلق معجزه نیوکمپ و پیروزی شش بر یک مقابل پاری سن ژرمن به عنوان سرمربی بارسا، این بار در قامت سرمربی پاری سن ژرمن در شهر بارسلون مقابل تیم سابقش کامبک بزند و تیمش را راهی نیمه نهایی کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار