نیویورک تایمز گزارش داد:

جنگ داخلی و پیش‌بینی احتمال فروپاشی آمریکا

این واقعیت که دوگانگی در آمریکا می‌تواند به پیامد‌های دراماتیک تبدیل شود، نه در فیلم بلکه در زندگی واقعی، قبلاً توسط متحدان آن مطرح شده است.

نیویورک تایمز بزرگترین روزنامه آمریکایی مقاله‌ای تحت عنوان «جنگ داخلی و پیش‌بینی وحشتناک فروپاشی آمریکا» - از میشل گلدبرگ منتشر کرد که در آن نویسنده احتمال وقوع جنگ داخلی و چنین رویداد‌های دراماتیکی در ایالات متحده را مورد بحث قرار می‌دهد.

گلدبرگ در مقاله خود گریزی به یک فیلم درباره جنگ داخلی آمریکا زده است. دلیل بدبینی به فیلم بلند و جدید «سقوط امپراتوری» (یا جنگ داخلی) به کارگردانی الکس گارلند این بود که در مورد یک جنگ داخلی فرضی در ایالات متحده بین نیرو‌های ترکیبی تگزاس و کالیفرنیا است. جنگ علیه دولت و شخص رئیس جمهور ایالات متحده که برای سومین دوره مجدداً انتخاب شد. نیرو‌های ترکیبی جدایی طلبان به طور پیوسته به سمت واشنگتن پیشروی می‌کنند و گروهی از روزنامه نگاران ناامید سعی می‌کنند قبل از کشته شدن رئیس جمهور با او صحبت کنند.

در عین حال، این فیلم فقط یک فیلم اکشن خوش ساخت دیگر با قربانیان خونین و دسیسه‌های سرگیجه آور نیست. به گفته منتقدان، او کاملا قانع‌کننده در این فیلم نشان داد که یک جنگ داخلی در ایالات متحده واقعاً ممکن است و بلافاصله بحثی را در رسانه‌های پیشرو در مورد این موضوع به راه انداخت. برخی حتی اشاره می‌کنند که الکس گارلند توسط یکی از اهالی پشت صحنه قدرت در ایالات متحده کارت سفید دریافت کرده است؛ آنچه را که می‌خواهید بردارید، اما نکته اصلی را بیان کنید.

نمایش احتمال جنگ داخلی و فروپاشی آمریکا روی پرده سینما

میشل گلدبرگ می‌نویسد: «وقتی می‌خواستم فیلم جدید و شگفت انگیز الکس گارلند را ببینم، انتظار داشتم که از غیرقابل قبول بودن سناریوی او عصبانی باشم. اما او به خوبی شرایط فعلی و احتمالی بعد از انتخابات را نشان داد.»

با این حال، در یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۲، ۴۳ درصد از آمریکایی‌ها گفتند که جنگ داخلی حداقل تا حدودی محتمل است خشونت سیاسی پس از انتخابات آتی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و در نهایت از کنترل خارج می‌شود. 

جنگ داخلی  آمریکا

به گفته گلدبرگ، تفسیر این فیلم نوعی پیش بینی چگونگی فروپاشی یک کشور به اصطلاح در حال شکوفایی زیر بار بازگشت دونالد ترامپ دشوار نیست. وقتی "جنگ داخلی" آغاز می‌شود، رئیس جمهور آمریکا - مردی که بعداً با بنیتو موسولینی، نیکولای چائوشسکو یا معمر قذافی مقایسه خواهد شد - یک سخنرانی خشونت آمیز انجام می‌دهد. او به دروغ می‌گوید: «اکنون ما به پیروزی نزدیک‌تر هستیم.» نویسنده مقاله خاطرنشان می‌کند: برخی از هم اکنون این را بزرگترین پیروزی در تاریخ بشریت می‌دانند.

دودستگی سرآغاز جنگ داخلی در آمریکا

این واقعیت که دوگانگی در ایالات متحده می‌تواند به پیامد‌های دراماتیک تبدیل شود، نه در فیلم، بلکه در زندگی واقعی، قبلاً توسط متحدان ایالات متحده مطرح شده است. سرآغاز این دوگانگی در عصر نوین  چهار سال قبل و در ماجرای یورش هواداران ترامپ به کنگره بود.


بیشتر بخوانید:

بیش از آنچه انتظار داریم به جنگ داخلی نزدیک شدیم


پورتال انگلیسی UnHerd می‌نویسد: «اکنون که وحشت و نفرت بیشتر و بیشتر در آمریکا در حال گسترش است، آیا چشم انداز وحشتناک جنگ داخلی در جامعه فعلی ما تا این حد غیرقابل تصور است؟ هیچ یک از ما دقیقا نمی‌دانیم که یک جنگ داخلی چگونه می‌تواند ادامه یابد. در قرن بیست و یکم این اتفاق تکراری از وقایع دهه ۱۸۶۰ نخواهد بود، زیرا امروز ما تقسیم بندی واضحی به دو قسمت نداریم - درگیری‌ها در داخل هر شهر، در داخل هر ایالت، وجود دارد  چه شهرهای آبی (دموکرات) و چه شهرهای قرمز (جمهوری خواه). شکاف اجتماعی و پیچیدگی درگیری ها صرفا مربوط به دموکرات ها و جمهوری خواهان نیست؛ در سال ۱۹۳۶ حتی ارتش نیز به دو بخش تقسیم شد. در سال ۲۰۲۰  مرگ جورج فلوید و اکنون در ارتباط با تظاهرات ضد اسرائیلی می تواند زمینه ساز اختلافات میان آمریکایی ها شود.

واقعیت این است که به محض اینکه مردم تصمیم بگیرند که دیگر نمی‌توانند با هم زندگی کنند، یا زمانی که شهروندان به بلوک‌های کاملاً متضاد تقسیم می‌شوند، دیگر نمی‌توان دقیقاً پیش بینی کرد که درگیری چگونه آغاز می‌شود. 

هیچ کس منکر این نیست که آمریکا به طور چشمگیری تقسیم شده است. اما کسانی هستند که قبلاً شروع به صحبت در مورد سناریوی آینده به صورت عملی کرده اند. نمونه آن انتخابات آتی در آمریکاست.

احتمال فروپاشی آمریکا

از آنجایی که ترامپ همچنان در بیشتر رتبه‌بندی‌ها از بایدن ضعیف تر بوده است، حتی تغییر او به هر نامزد دیگری پیروزی برای دموکرات‌ها نخواهد بود چراکه بایدن دموکرات نیز به چهره ای منفور در میان آمریکایی ها تبدیل شده است و آمریکایی ها حتی قادر به انتخاب از میان بد و بدتر نیستند.

سرهنگ بازنشسته داگلاس مک گرگور، دستیار سابق وزیر دفاع ایالات متحده در دولت ترامپ معتقد است تحولات عجیب در آمریکا به یکباره رخ خواهد داد؛ به زودی یکباره تمام بانک‌های بزرگ در ایالات متحده بسته می‌شود، که توسط نخبگان جهانی سازماندهی شده است، بانک‌ها حداقل برای سه هفته بسته خواهند شد و سپس دولت بایدن حکومت نظامی را اعمال  و لغو خواهد کرد. 

 مک گرگور اعتقاد دارد که نخبگان جهانی گرا در حال طراحی نقشه فروپاشی صنعت بانکداری هستند که منجر به یک بحران مالی جهانی و فروپاشی کل صنعت بانکداری خواهد شد.

با این حال، مک گرگور مشخص نکرد که آیا برنامه‌های موذیانه نخبگان جهانی که توسط او بیان شده است، اطلاعات داخلی است یا طبق پیش بینی آنها. اما اگر آنچه مک گرگور پیش‌بینی می‌کند واقعاً اتفاق بیفتد، مطمئناً منجر به اعتراضات گسترده به خصوص در میان هواداران ترامپ و نظام سرمایه داریه آن خواهد شد که ممکن است به یک جنگ داخلی واقعی در ایالات متحده منجر شود.

در همین راستا یادآوری می‌کنم که ژنرال‌های بازنشسته آمریکایی پل ایتون، آنتونیو تاگوبا و استیون اندرسون در سال ۲۰۲۱ اظهار داشتند که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴، وضعیت در ایالات متحده ممکن است به وضعیت جنگ داخلی تبدیل شود. به نظر آنها، اختلافات سیاسی ممکن است منجر به تقسیم نیرو‌ها به دو اردوگاه متضاد و بروز جنگ داخلی شود. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
نا شناس
۰۸:۲۱ ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
به نظر من زمانی جنگ داخلی در آمریکا به وجود مییاد که دولت در مقابل مردم باشه مثلا در دانشگاهای آمریکا تظاهرات شد بزنه بکشه وبا این کار نفرت پراکنی می کند در اون صورت مردم اعتمادشان را از دست میدن وبه عنوان دشمن به جنگ می پردازن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۶ ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
آمریکا اگه وجود نداشته باشه مردم دنیا مجبورن یه جوری با هم کنار بیان و خودبخود مشکلات جهانی تموم میشه ولی تا آمریکا هست نمیذاره چون سیاستش با اختلاف بینداز و به دنیا حکومت کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۵ ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
ثابت شد آمریکا نه تنها نمیتونه مشکلات جهانی رو حل کنه بلکه بدلیل ذات دیکتاتوریش مشکلات بزرگ جهانی هم درست میکنه و باید از جامعه جهانی کنار گذاشته بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
تنها راه نجات آمریکاییا قتل عام کشیشا و اسقفاشونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آمریکا = غده سرطانی متاستاز داده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۴ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
خوبه دیگه
جنگ داخلی بشه ارزش دلار میشه پشگل
مشکل بالا و پایین شدن دلار ب کل حل میشه
ان شاءالله با فروپاشی آمریکای خبیث پلید،آرامش ب مملکتمون برگرده
ب امید آن روز......
Netherlands (Kingdom of the)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
فعلا که دلارش ۷۰ تومن هست و مملکت ما هم ملت گرفتارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۸ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
نیویورک تایمز گزارش داد:
جنگ داخلی و پیش‌بینی احتمال فروپاشی آمریکا
ان شاالله ان شاالله ان شاالله ان شاالله ان شاالله ان شاالله ان شاالله ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۴ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
اگه جنگ داخلی بشه تمام نیروگاهها و سلاحهای اتمی آمریکا باید از دسترس آمریکاییا خارج بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۴ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
بهترین راه حل برای یه مشکل جهانی
آخرین اخبار