رئیس جمعیت هلال احمر:

نهاد‌های بین‌المللی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی ورود جدی کنند

کولیوند در دیدار با رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: نهاد‌های بین المللی در برابر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و نقض حقوق بشردوستانه در غزه ورود جدی کنند.

پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با وینسنت کاسارد رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، گفت: باید رسیدگی به موارد نقض حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه مورد توجه باشد و صلیب سرخ جهانی تلاش خود را برای برقراری آتش بس در غزه و آزادی بی قید و شرط اسرا و کمک به مردم مظلوم غزه به کار گیرد.

کولیوند اضافه کرد: رعایت قوانین حقوق بین المللی بشردوستانه، راهکار برون رفت از این شرایط است و صلیب سرخ می‌تواند به عنوان یک نهاد بین المللی بی طرف، در راستای برقراری صلح گام بردارد.

وی در ادامه بیان کرد: هلال احمر به دنبال کار سیاسی نیست و به وظیفه ذاتی خود که کمک به محرومین و حفظ کرامت انسان‌ها است، در جهت تسکین آلام بشری عمل می‌کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر افزود: رژیم صهیونیستی در حال ظلم کردن در غزه است و اجازه ارائه خدمات بشر دوستانه صلیب سرخ در غزه را نمی‌دهد و به هیچ کدام از قوانین بین المللی هم پایبند نیست.

کولیوند ادامه داد: هلال احمر و صلیب سرخ به عنوان نهادی برای کمک به مجروحان و آسیب دیدگان باید به وظیفه خود در این درگیری‌ها عمل کند و کسی نباید مانع انجام این اقدام شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۱۰ هزار نفر از مجروحین در غزه که نیازمند دریافت کمک‌های بشردوستانه صلیب سرخ و هلال احمر هستند از دریافت هر گونه کمکی محرومند.

کولیوند ادامه داد: ۶۶ هزار مادر باردار در غزه نیازمند کمک صلیب سرخ هستند ولی برای انجام این اقدامات مانع ایجاد شده است و هیچ جای امنی برای آنها وجود ندارد و درگیر آوارگی، بیماری و گرسنگی هستند.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از کمک‌های بشردوستانه در بندر العریش مصر به دلیل تأخیر در ارسال در حال از بین رفتن هستند، افزود: کمیته بین المللی صلیب سرخ باید اقدامی برای رفع این مشکل کند. نهاد‌های بی طرف بین المللی باید به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان دیپلماتیک ایران در سوریه که نقض حقوق بین الملل بشردوستانه است، واکنش نشان دهند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: مباحث توانبخشی یکی از الزامات جامعه امروز است و اگر تجارب سایر کشور‌ها در کنار تجارب هلال احمر ایران قرار بگیرد می‌تواند در ارائه خدمات با کیفیت بیشتر مؤثر باشد.

نگران غیرنظامی‌ها هستیم

وینسنت کاسارد رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ هم در ادامه این دیدار گفت: حمله به کنسولگری ایران در دمشق در کمیته بین المللی صلیب سرخ بررسی شد و ایران می‌تواند در این خصوص از خدمات کمیته بین المللی صلیب سرخ استفاده کند.

وی در ادامه بیان کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ در این شرایط نگران افراد غیر نظامی است و اگر شرایط خطرناک‌تر شود کمیته بین المللی صلیب سرخ آماده ارائه خدمات است و در کنار جمعیت هلال احمر قرار دارد.

وی ادامه داد: برای برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد هلال احمر آماده همکاری با هلال احمر ایران هستیم. همچنین پیشنهاد برگزاری یک کنفرانس بین المللی در زمینه توانبخشی با همکاری مشارکت صلیب سرخ و هلال احمر ایران در تهران را داریم تا سایر جمعیت‌های ملی در این کنفرانس شرکت کنند و ظرفیت‌های هلال احمر در حوزه توانبخشی به سایر جمعیت‌های ملی معرفی شود.

منبع: مهر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
چشم به اونا میگم که جدی باشن از شوخی گذشته
آخرین اخبار