افزایش ۲میلیون تومانی حقوق سرایداران

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش از افزایش تا دو میلیون تومانی حقوق سرایداران علاوه بر افزایش حقوق سالانه خبر داد و گفت: در حال حاضر حقوق سرایداران در حدود ۱۰ میلیون تومان است و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

فرهادی با بیان اینکه سرایداران در وزارت آموزش‌وپرورش با سایر نیرو‌های خدماتی متفاوت هستند گفت: این افراد به نوعی نگهبان اموال مدرسه، نیرو‌های خدماتی مدرسه، نامه رسان مدرسه و بابای مدرسه هستند و ما آنها را جزو مهمی از نظام تعلیم و تربیت می‌دانیم، لذا معتقدیم از نظر پرداختی صرفا حداقل حقوق برای آنها در نظر گرفته نشود و تا دو میلیون در حقوق امسال مازاد به حقوق به آنها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه این افزایش از فروردین ماه اعمال می‌شود افزود: با توجه به اینکه در چه مدرسه‌ای و چه میزان زحمت بر دوش آنها است به نسبت تعداد دانش‌آموزان در آن مدرسه تا دو میلیون تومان به حقوق آنها اضافه می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه معتقدیم این میزان افزایش کم است ادامه داد: امیدواریم بتوانیم مقدار بیشتری به حقوق آنها اضافه کنیم، اما آنچه ناظر به قانون و ناظر به اعتبارات است، تلاش می‌کنیم این دو میلیون تومان مازاد به حقوقشان پرداخت شود.

فرهادی مشکل کمبود حقوق این افراد را تعیین کف حقوقی عنوان کرد و گفت: برای مستخدمین، مدرک تحصیلی دیپلم و پایین‌تر است و معمولا حداقل حقوق را دریافت می‌کنند؛ اکنون حقوق ۱۰ میلیون تومان برای تامین اجتماعی (آن‌ها هم ناظر به تامین اجتماعی هستند) در نظر گرفته شده است و تلاش می‌کنیم دو میلیون تومان را مازاد بر حکم و حقوق پرداخت کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش همچنین درباره کد استخدامی مهر آفرینان افزود: برای آنهایی که کد مستخدم از سازمان اداری استخدامی توانستیم دریافت کنیم، بخش زیادی انجام شده، تلاش می‌کنیم مشکل بقیه نیز حل شود.

وی اظهار کرد: ما باید کد را از اداره استخدامی بگیریم؛ قبل از سال، سامانه سازمان مشکل داشت که اکنون رفع شده و تلاش می‌کنیم کد همه گرفته و مشکل حل شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
سرایدار = خونه با آب و برق و گاز مجانی
آخرین اخبار