فرنگی‌کاران خوزستانی در رقابت‌های بین‌المللی جام شاهد ۱۴ مدال رنگارنگ کسب کردند

رییس هیات کشتی خوزستان با اشاره به کسب ۱۴ مدال رنگارنگ در رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام شاهد گفت: کشتی خوزستان روی ریل موفقیت قرار گرفته به طوری که در هر رویداد، شاهد افتخارآفرینی کشتی گیران استان هستیم.

رمضان جمالپور گفت: ملی پوشان خوزستانی در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی بین المللی جوانان جام شاهد، در مجموع صاحب چهار مدال طلا، ۶ نقره و چهار نشان برنز شدند.

او می‌گوید: در اوزان ۵۵، ۶۰، ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم این پیکار‌ها به ترتیب پیام احمدی، محمد عشیری، ابوالفضل مهمدی و محمدامین حسینی صاحب مدال طلا شدند همچنین در اوزان ۵۵، ۶۰، ۷۲، ۸۲، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به ترتیب سعید اسماعیلی، کامران عبدولی، امیررضا عیسوند، امیررضا آریا مقدم، علی جلالی عبدالوند و امیرحسین عبدولی به مدال نقره دست یافتند.

رییس هیات کشتی خوزستان گفت: در اوزان ۶۰، ۶۳، ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم نیز به ترتیب ابوالفضل دادمرز، رامین بخشی، غلامرضا عبدولی و احمدرضا محمدیان صاحب مدال برنز شدند، همچنین در وزن ۸۷ کیلوگرم کامران بک پیکری به مقام چهارم و امیرمحمد قریشوندی و حسین باجوروند به مقام پنجم رسیدند و در وزن ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم حسن طاهری و مهدی مراد الیاسی مقام پنجم را کسب کردند.

به گفته او یکی از اولویت‌های ما در چند سال اخیر توجه به رده‌های پایه و گسترش این رشته در تمام شهر‌های استان بوده تا نفرات بیشتری جذب رشته کشتی شوند.

جمالپور گفت: یکی از برنامه‌های ما برگزاری هر هفته یک یا ۲ رویداد درون استانی در رده‌های سنی مختلف است ضمن اینکه قهرمانی لیگ برتر به نماینده استان اختصاص یافت و تیم‌های ما در لیگ دسته اول و منطقه‌ای نیز حضور چشمگیری داشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: از آنجا که خوزستان قطب کشتی فرنگی کشور به شمار می‌رود، یکی از اهداف اصلی هیات استان کسب نشان طلا در بازی‌های المپیک پاریس است.

رییس هیات کشتی خوزستان در خصوص برگزاری رقابت‌های جام تختی در اهواز گفت: قصد و هدف ما کمک به کشتی کشور و خوزستان است به همین دلیل در طی سال میزبان اردو‌های مختلف تیم‌های ملی، مسابقات داخلی و بین‌المللی هستیم.

منبع: ایرنا 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.