تکمیل طرح جامع آب خام شهر تهران در سال جاری

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از تکمیل تدوین طرح جامع آب خام شهر تهران در سال جاری خبر داد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از ۲۷ پروژه شهری منطقه ۲ که در قالب یکصد و هفدهمین پویش امید و افتخار برگزار شد، گفت: برای سال ۱۴۰۳ حدود بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به حوزه آب و پساب و روان‌آب در بودجه دیده شده است. این بودجه به غیر از توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان‌ها است. بعد از انقلاب، ۳۱ برابر توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان‌ها را در شهر تهران داشتیم. تملک ۲۰ باغ برای اضافه شدن به فضای سبز شهر تهران در برنامه است. همچنین در سال ۱۴۰۲ دو میلیون و پانصد هزار اصله درخت غرس شده است.

وی افزود: تدوین طرح جامع آب خام شهر تهران موضوع مهمی بود که برای آبیاری فضای سبز و مدیریت آن، ضرورت داشت که تدوین این طرح جامع، در سال جاری تکمیل شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه با همکاری یکی از دانشگاه‌ها، در ۱۵ ماه آینده یک سیاهه انتشار جدید در حوزه آلودگی هوا منتشر می‌شود، گفت: برقی سازی خودروها، اتوبوس و تاکسی‌های برقی قطعا به آلودگی هوا کمک می‌کند که البته در این مدت تخریب‌هایی در این زمینه انجام شده که البته مدیران شهری باید اقدامات سازنده و مفید خود را ادامه دهند و نسبت به تخریب‌ها در زمینه برقی سازی ناوگان توجهی نکنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار