قاچاق سوخت، باز در یک پمپ‌بنزین کرمان حادثه آفرید

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی کرمان از وقوع آتش‌سوزی خودرو پژو ۴۰۵ حامل قاچاق سوخت در یکی از جایگاه های عرضه سوخت شهر کرمان خبر داد.

جمشید حسین‌خانی گفت: ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه صبح امروز، اولین تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر آتش سوزی یک دستگاه پژو ۴۰۵ در جایگاه عرضه سوخت برادران انجم شعاع واقع در میدان خواجو برقرار شد.

وی بیان کرد: فورا ۳ خودروی سنگین و نیمه سنگین از ۳ ایستگاه عملیاتی نزدیک به محل حادثه اعزام شد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: اولین خودرو کمتر از ۴ دقیقه به محل حادثه رسید و فورا عملیات مهار آغاز شد.

وی بیان کرد: با توجه به سرعت عمل تیم های عملیاتی، آتش این خودروی شعله‌ور حامل مشک سوخت قاچاق از نوع بنزین بلافاصله خاموش و فقط به یکی از پمپ ها خسارت وارد شد.

به گفته حسین خانی سرعت عمل آتش نشانان مانع از سرایت آتش به سایر بخش های پمپ بنزین و دیگر خودروها شد.

وی با اشاره اینکه حجم آتش ناشی از سوخت بنزین قاچاق در این حادثه بالا بود، گفت: سرعت عمل آتش نشانان در این حادثه و حوادث اخیر از بروز حوادث بدتر جلوگیری کرده که جای قدردانی دارد.

حسین خانی ضمن ابراز نگرانی از حوادث و آتش سوزی های ناشی از قاچاق سوخت در استان کرمان گفت: این حادثه طی یک ماه اخیر چهارمین آتش سوزی ناشی از قاچاق سوخت بوده که در کرمان اتفاق افتاده و دومین آتش سوزی طی این مدت است که در جایگاه سوخت اتفاق افتاده است.

وی گفت: طی چند هفته اخیر نیز یک خودرو حامل قاچاق سوخت ورودی جایگاه عرضه سوخت امیرالمومنین شهر کرمان آتش گرفت.

راننده خودروی حامل سوخت قاچاق دستگیر شد 

سرهنگ پورامینایی، فرمانده انتظامی شهرستان کرمان  تعبیه مخزن اضافه و پمپ برقی را عامل آتش گرفتن یک دستگاه خودرو پژو سوخت بر در پمپ بنزین فابریک شهر کرمان عنوان کرد.

وی افزود: در پی اعلام یک مورد آتش سوزی خودرو در پمپ بنزین فابریک شهر کرمان، سریعا عوامل انتظامی به محل اعزام و در عملیات اطفای حریق با عوامل آتش نشانی مشارکت کردند.

 فرمانده انتظامی شهرستان کرمان بیان داشت: در بررسی های بعدی نیز مشخص شد این خودرو پژو به رانندگی فردی از اتباع دارای مخزن اضافه و پمپ برقی بوده و هنگام سوخت گیری به سبب نقص فنی، دچار حریق می شود که خوشبختانه در این آتش سوزی گزارشی از خسارت به سایر خودروها دریافت نشد و با سرعت عمل ماموران آتش نشانی، آتش قبل از سرایت به جایگاه کنترل و خاموش شد.

وی با اشاره به دستگیری راننده و انتقال این خودرو به پارکینگ از مسئولان جایگاه سوخت خواست: در صورت اطلاع از تخلف افراد برای حمل سوخت غیرمجاز به این افراد و خودروها سوخت ندهند و مراتب را به پلیس گزارش کنند.

برچسب ها: آتش سوزی ، پمپ بنزین
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار