جهش بیش از ۷۷ هزار واحدی شاخص کل در روز تزریق نقدینگی حقیقی‌ها به بازار سهام

کارشناس بازار سرمایه گفت: تابلوی معاملات امروز، دوباره امید‌ها برای رشد خوب و جبران عقب ماندگی از بازار‌های موازی را برای اهالی بازار زنده کرد.

رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امروز اول اردیبهشت ۱۴۰۳ بعد از کاهش تنش‌ها و عادی شدن دامنه نوسان، شاخص کل با رشد مثبت ۳.۵۲ درصد بیشترین رشد روزانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ (بیش از یکسال) گذشته را تجربه کرد.

او افزود: نماد‌های پرتراکنش و شاخص ساز بخاطر ریسک نقدشوندگی پایین و شنیده‌هایی از افزایش نرخ دلار نیما یا بحث تعدیل بند مالیاتی بودجه در کانون توجه خریداران بود. با توجه به معاملات بسیار خوبی که در بازار شاهد بودیم، ارزش معاملات کل ۱۳۱۷۷ میلیارد تومان بود که از این مقدار ۷۸۳۴ میلیارد تومان سهم ارزش معاملات خرد بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز ۶۷۸ نماد‌ مثبت و ۱۱۳ نماد در وضعیت منفی بودند و در نهایت حقیقی‌ها ۱۱۰۰ میلیارد تومان از حقوقی‌ها خرید کردند. در پایان معاملات امروز بیش از ۱۲۰۸ میلیارد تومان از صندوق‌های درآمد ثابت و مختلط خارج و به سهام و حق تقدم وارد شده است.

او گفت: شاخص کل با افزایش ۷۷۶۴۲ واحدی به سطح ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید. در مجموع تابلوی معاملات امروز، دوباره امید‌ها برای رشد خوب و جبران عقب ماندگی از بازار‌های موازی را برای اهالی بازار زنده کرد. جدال عرضه و تقاضا در روز‌های پیش رو دیدنی خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار