برخورد قضایی با پرنده فروشان دوره گرد در بافق

رئیس دامپزشکی شهرستان بافق گفت: هرگونه فروش پرنده در سطح شهر غیر مجاز و با متخلفین برخورد خواهد شد.

سالاری رئیس دامپزشکی شهرستان بافق گفت: از آنجا که پرندگان محلی در اماکنی نگهداری می‌شوند که امکان تماس با پرندگان مهاجر و آزاد پرواز را دارند بنابراین نقل وانتقال و خرید فروش بدون ضابطه آنها می‌تواند موجب گردش عامل بیماری و انتقال آن به سایر پرندگان و یا انسان شود که علاوه بر انتقال بیماری‌های مشترک، باعث بروز خسارات جبران ناپذیری در صنعت طیور می‌شود.

او با اشاره به اهمیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزود: از بین بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و پرندگان، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و در صورت بروز، علاوه بر ایجاد تلفات در پرندگان، می‌تواند موجب ایجاد بیماری در انسان به ویژه کودکان شود. 

سالاری ادامه داد: با هدف جلوگیری از انتقال بیماری‌های فوق حاد تنفسی طیور و حفاظت از صنعت طیور شهرستان، کارشناسان نظارت این اداره در گشت زنی‌های سیار خود با فروشندگان دوره گرد طیور برخورد می‌کنند.

سالاری در پایان خطاب به عموم شهروندان و روستاییان تاکید کرد: با توجه به امکان انتقال بیماری‌های مشترک از طیور به انسان از خرید طیور از فروشندگان دوره گرد و غیرمجاز خودداری کنند و در صورت مشاهده فعالیت پرنده فروشان دوره گرد با شماره تلفن فوریت‌های دامپزشکی ۱۵۱۲ مراتب را برای پیگیری و برخورد به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار