کاربران کتابخانه‌های عمومی ۴۷۰۰ ساعت به طرح «بهار در بهار» اختصاص دادند

طی سی روز، بیش از ۴۶۹۰ ساعت از سوی کاربران کتابخانه‌های عمومی به طرح بهار در بهار اختصاص یافت.

همزمان با شروع ماه مبارک رمضان دومین دوره طرح سراسری «بهار در بهار» به همراه اولین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم برگزار شد. این طرح به مدت سی روز به صورت حضوری در ۳۱ استان کشور و به صورت مجازی در فضای مجازی در دو بخش استانی و ملّی برگزار شد.

بخش استانی طرح «بهار در بهار» شامل سه بخش اصلی تلاوت مجلسی توسط قاریان ممتاز بومی استان، توضیح و تفسیر آیات قرائت شده توسط دبیر محفل قرآن و عترت استان و در نهایت سخنرانی مدیرکل استان درباره آموزه‌های نهج البلاغه بود.

طی این مدت بسیاری از استان‌ها با خلاقیت و ابتکار این برنامه را در امامزاده‌ها و اماکن مقدسه اجرا کردند تا فضای معنوی برنامه و میزان استقبال از آن افزایش چشمگیری پیدا کند.

بخش ملّی برنامه نیز با اجرای هادی ربیعی، فعال قرآنی و دبیر شورای قرآن و عترت نهاد و ارائه نکات اخلاقی و آموزه‌های قرآنی شروع می‌شد و با معرفی کتاب توسط رضا محمدی چابکی، عضو هیئت علمی دانشگاه، و توضیحات تکمیلی پیرامون آن به پایان می‌رسید.

در پایان برنامه‌های این محافل از بین نفراتی که در اکثر برنامه‌ها حضور فعال داشتند، قرعه‌کشی انجام شد و از ۵ نفر با اهدای جوایز ده میلیون ریالی تقدیر خواهد شد. سمیرا کرمی از استان اصفهان، کویسان درویشی از استان کردستان، لیلا جلوه‌گر از استان فارس، فاطمه الزهرا ندیری از استان اردبیل و حجت الله امینی تکاب از استان آذربایجان شرقی در این بخش معرفی شدند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.