اجرای طرح رتبه‌بندی نانوایی‌ها در استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: طرح رتبه بندی نانوایی‌ها از هفته آینده در استان مرکزی اجرا می‌شود.

فرزاد مخلص‌الائمه روز شنبه در کارگروه آرد و نان استان مرکزی گفت: نانوایی‌هایی که از نظر کیفیت و رضایت مردم رتبه بهتری داشته باشند خدمات کامل‌تری دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: عرضه نان باکیفیت باید اولویت اول قرار بگیرد و استان مرکزی نیز باید پیشتازی خود را در عرصه نان کامل حفظ کند.

استاندار مرکزی ادامه داد: تلاش برای عرضه نان کامل در استان باید به نحوی باشد که به عنوان الگو در کشور شناخته و موج تولید نان سالم در کشور ایجاد شود.

مخلص‌الائمه عنوان کرد: تعدادی فروشگاه نیز برای عرضه نان حجیم کامل در اراک باید مشخص و عرضه و اطلاع رسانی شود که در دسترس مردم قرار داشته باشد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی نیز با اشاره به فعالیت ۱۶۰۰ نانوایی در استان، گفت: همانطور که رتبه‌بندی سیلو‌ها در استان مرکزی اجرا و در کشور الگو قرار داده شد تولید و عرضه نان کامل نیز که از این استان شروع شده است باید تداوم و به الگوی کشوری تبدیل شود.

استان مرکزی نیز گفت: ۶۰ فقره بازرسی از مراکز خرید گندم انجام، ۴۰۲ فقره نمونه برداری و ۴۰۲۰ مورد آزمایش انجام شده است.

«غلامرضا ملکی» بیان کرد: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن خرید گندم از کشاورزان انجام و ۱۰۰ هزار تن به دیگر استان‌ها ارسال شده است.

وی عنوان کرد: مصرف آرد استان مرکزی در سال گذشته۱۷۰ هزار تن بود که ۱۵۰ هزار تن از این میزان صرف تولید نان و مابقی به بخش صنف و صنعت تخصیص داده شد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار کرد: ۱۲ کارخانه آرد در استان مرکزی مستقر که ۱۱ کارخانه فعال و ظرفیت تولید آرد استان ۶۵ هزار تن است.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: استان مرکزی سال گذشته رتبه نخست کشوری در بحث اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی‌ها را کسب کرد.

علی صفری افزود: ساماندهی‌دهی صنوف آردبر سال گذشته در استان انجام شد، بیش از ۷۰۰ متخلف در واحد‌های آردبر توسط صمت شناسایی و بیش از هزار تن صرفه جویی در آرد انجام شد.

وی بیان کرد: همچنین سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۳۶ مورد بازرسی از نانوایی‌های سطح استان انجام و ۳۴۶۱ پرونده به تعزیرات ارسال شد.

رییس جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد: شهرستان تفرش و دلیجان از لحاظ تخلف یابی ضعیف، شهرستان محلات آشتیان متوسط و تخلف‌یابی باقی شهرستان‌ها بالای ۱۵ درصد بود.

صفری ادامه داد: جمع تخلفات بهمن ماه سال گذشته استان ۴۱۰ مورد است که ۴۸۲ پرونده به تعزیرات ارسال شد، در اسفندماه سال گذشته نیز ۳۲۱ مورد تخلف وجود داشته که ۱۰۶ مورد به تعزیرات ارجاع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.