تثبیت قدرت بازدارندگی ایران به همه دنیا مخابره شد

امام‌جمعه سراوان گفت: یکی از اهداف عملیات وعده صادق این بود که به همه بفهماند اگر ایران اسلامی اراده کند در هر کجای دنیا از خاک ایران می‌تواند متجاوزگر را زمین‌گیر کند و این عملیات تثبیت بازدارندگی قدرت ایران را به همه جهان مخابره کرد.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری در آیین سومین سالروز شهادت سردار شهید حجازی و گرامیداشت شهدای طریق‌القدس که با حضور فرماندار، فرمانده سپاه شهرستانی، رئیس دادگستری، دادستان و جمعی از مسئولین و مردم ولایی سراوان برگزار شد بیان کرد: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: نسبت به مؤمنین و مسلمانان شدیدترین دشمن یهود است.

وی افزود: در دنیایی که رسانه‌ها قوی‌ترین تبلیغات را برای نشان‌دادن ناحق به‌جای حق انجام می‌دهند باید دقت داشته باشیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس امر خداوند متعال با یهود حربی مقابله دارد.

امام‌جمعه سراوان ادامه داد: رژیم صهیونیستی در مقدس‌ترین مکان حکومت تشکیل داده و در ۶ماهه اخیر ۳۰ هزار مسلمان، کودک و زنان را مقابل چشم همگان به خاک و خون کشیدند آیا مسلمانی در این نیست که با این رژیم مقابله کرد؟

 بامری با بیان اینکه رسالت حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله با ظالمان است، اضافه کرد: در عملیات وعده صادق در مقابله با جبهه باطل صورت گرفت که اهدافی را دنبال کرد از جمله دفاع از مردم مظلوم غزه که رسالت نظام اسلامی است بود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف عملیات وعده صادق این بود که به همه بفهماند اگر ایران اسلامی اراده کند در هر کجای دنیا از خاک ایران می‌تواند متجاوزگر را زمین‌گیر کند و این عملیات تثبیت بازدارندگی قدرت ایران را به همه جهان مخابره کرد، گفت: هدف دیگر دفاع از مردم غزه بود و ازبین‌بردن وحشتی که از اسرائیل داشتند که امیدواریم دنیای اسلام متوجه شود.

امام‌جمعه سراوان خاطرنشان کرد: از مرز ایران که بگذریم تا اسرائیل را پدافند کرده بودند تا بتوانند مقابل موشک‌ها و پهپادهای ایرانی را بگیرند؛ اما ابعاد این عملیات گسترده و جوانب مختلف داشت و تمامی تکنولوژی‌هایی که به کار بردند نتوانستند مقابل موشک‌های ایرانی مقابله کنند.

حجت اسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه دشمن برای خدشه‌دار کردن امنیت در ایران اسلامی تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: آنچه که امروز باید دقت کنیم دشمن ما فعالیت می‌کند تا ذهن ما از قدرت، واقعیت‌ها و داشته‌هایمان را دور سازد و آنها را نادیده بگیریم، امروز ما سربلند و قدرتمند و نظام اسلامی باعزت‌ترین نظام در عالم است که باید به آن توجه داشته باشیم.

  علی ثمره حسینی فرمانده سپاه شهرستانی سراوان نیز در این مراسم بیان کرد: در اینجا گرد هم آمدیم تا یاد کنیم از شهید حجازی و هفت شهیدی که در کنسولگری ایران در سوریه به شهادت رسیدند و تبیین کنیم بخشی از عملیات وعده صادق که باتوجه‌به تدابیر حکیمانه مقام عظمای ولایت فرماندهی معظم کل قوا و به برکت خون شهدا عملیات غرورآفرین انجام و برگ زرینی دیگر بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اضافه و از حافظه تاریخی جهان پاک نخواهد شد.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری از سردار حجازی به‌عنوان سردار پرافتخار و مجاهد فی‌سبیل‌الله نام‌برده‌اند؛ ایشان بعد از دوران پرافتخار در هشت سال دفاع مقدس ۱۰ سال فرماندهی نیروی مقاومت بسیج را بر عهده داشتند و در این دوران توانست از ظرفیت بسیج به‌عنوان ظرفیت مردمی و انقلابی به نحو شایسته و مطلوب بهره ببرد و هر کجا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیاز به حضور به بسیج داشت در میدان بود و در مقابل توطئه دشمنان نقش تعیین‌کننده داشت .
 
 
فرمانده سپاه شهرستانی سراوان ادامه داد: نقش بسیج در ریشه‌کنی فلج اطفال تشکیل گردان‌های عاشورا برای تقویت لایه دفاعی ایران اسلامی، توجه ویژه به بسیج دانش‌آموزی به‌عنوان آینده‌سازان انقلاب، تصویب بخشنامه‌ها در مجلس برای حمایت از بسیج از جمله اقدامات ارزشمند ایشان در دوران فرماندهی بسیج بود.

ثمره حسنی خاطرنشان کرد: اقداماتی که توسط گروه‌های جهادی در دوران کرونا صورت گرفت، نقش بسیجیان در امنیت پایدار منطقه و حضور گروه‌های جهادی در سیل اخیر پایه‌ریزی آن توسط شهید حجازی صورت گرفت که امروز شاهد حضور بسیجیان در صحنه‌های مختلف هستیم.
 
 وی تصریح کرد: یکی از افتخارات ایشان جانشینی نیروی قدس سپاه در کنار سردار دل‌ها برای تقویت و انسجام محور مقاومت بود؛ شهید حجازی تا آخرین لحظه در مسیر خدا مجاهدت و سرانجام شامگاه ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۰ به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.