دستگاه‌های اجرایی خسارات سیلاب به زیرساخت‌ها را برآورد کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه دستگاه‌ها موظف‌اند؛ به وظایف خود به نحو مطلوب عمل کنند و هر دستگاه باید برآورد صحیحی از خسارات وارده به زیرساخت‌ها و امور مربوط به خود را داشته باشد، تا با اطلاعات دقیق، پیگیر تخصیص به‌موقع اعتبارات باشیم.

 محمد کرمی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در محل فرمانداری شهرستان کنارک برگزار شد، بیان کرد: باران؛ رحمت الهی است که باید قدردان این نعمت خداوند باشیم؛ اما مشکلاتی نیز در حوزه زیرساختی وجود دارد که ما را در بهره‌گیری از این نعمت دچار مشکل می‌کند که باید با مدیریت درست برطرف شود.
 
 وی تأکید کرد: باتوجه‌به طغیان رودخانه‌ها، آب گرفتی معابر، سرریزشدن هوتک‌ها و افزایش جریان و سرعت آب مردم از نزدیک‌شدن به این مناطق بپرهیزند.
 
 کرمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه شمال استان شاهد بارندگی بودیم که سعی داریم آب‌های سطحی را به چاه نیمه‌ها منتقل کنیم.
 
 استاندار تصریح کرد: گروه مجهزهای راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌صورت مستمر برای بازگشایی جاده‌های اصلی تلاش می‌کنند.
 
 وی ادامه داد: راه‌های ارتباطی روستایی دلگان، ایرانشهر، نیک‌شهر و بنت به‌صورت جدی آسیب‌دیده که راهداران مشغول بازگشایی این راه‌ها هستند.
 
 کرمی اظهار کرد: گروه مجهزهای آبرسانی با پیگیری مسئولان وزارت نیرو مشغول به فعالیت هستند همچنین مناطقی نیاز به توزیع آب‌معدنی داشته و مناطقی دیگر بسته به موقعیت مکانی‌شان با آبرسانی سیار مشکلشان برطرف می‌شود که این امر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.
 
 وی اذعان کرد: در سیل اخیر منازلی دچار آب‌گرفتگی شد؛ لذا اکیپ‌های خدمات‌رسانی باید در سریع‌ترین زمان ممکن امکانات لازم از جمله پتو، موکت و لوازم‌خانگی را در اختیار مردم قرار دهند.
 
 استاندار ادامه داد: باید اکیپ‌های خدمات‌رسان و فرمانداران در هر منطقه نیازمندی‌ها را احصا تا در سریع‌ترین زمان ممکن خدمات به مردم ارائه شود.
 
 کرمی خاطرنشان کرد: همه اکیپ‌های بهداشتی باید در روستاها و مناطق درگیر سیل حضور داشته باشند تا از بیماری‌های احتمالی جلوگیری شود.
 
 وی تصریح کرد: خواهشمندیم باتوجه‌به پر آب‌شدن رودخانه‌ها، آب گرفتی معابر، سرریزشدن هوتک‌ها و افزایش جریان و سرعت آب مردم از نزدیک‌شدن به این مناطق بپرهیزند.

برچسب ها: استانداری ، سیل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار