نواخته شدن زنگ سلامت در تمامی مدارس سیستان و بلوچستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همزمان با اولین روز هفته سلامت، زنگ سلامت در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی ناحیه ۲ زاهدان همزمان با تمام مدارس استان به صدا در آمد.

  مهدی زنگنه  گفت: باید الفبای سلامت در مدارس بیان شود و با استفاده از ظرفیت دانش آموزان در جهت ارتقاء سواد سلامت جامعه گام برداریم.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان نیز از برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته سلامت خبر داد و گفت: سامانه پیامکی سلامت برای اولین بار در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد.

حبیب غزنوی بیان کرد: سلامت یک موضوع مهم به شمار می‌رود و حائز اهمیت است در این راستا میزان خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان نسبت به ۲ سال گذشته در سیستان و بلوچستان ۲ برابر افزایش یافته و توسعه نظام خدمات برای سهولت کار مردم در بخش‌های بستری، جراحی، آزمایشگاهی، پاراکلینیک و سایر موارد باعث افتخار بوده و این مهم به منزله اعتماد مردم به نظام سلامت استان است.

وی با بیان اینکه باید قدردان پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف باشیم و مردم را از آن مطلع کنیم، گفت: امروز پیشرفته‌ترین جراحی‌های مغز و سایر اندام‌ها در سایر نقاط سیستان و بلوچستان انجام می‌شود؛ اگرچه نقطه ضعف‌هایی هم وجود دارد که برای رفع آنها در حال تلاش هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: برای اولین بار در سیستان و بلوچستان نظام پیامکی راه اندازی شده تا مردم را به حقوقشان در حوزه بهداشت و درمان آشنا کنیم.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار