بیش از ۱۳ هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور ابعاد عملیات وعده صادق را تبیین کردند

۱۳ هزار و ۲۴۵ نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ملت ایران ابعاد حمله موشکی و پهپادی به سرزمین‌های اشغالی را تبیین کردند.

۱۳ هزار و ۲۴۵ نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ملت شریف ایران ابعاد عملیات وعده صادق را تبیین کرده و خواستار پاسخ سریع، کوبنده و قاطع به هرگونه دهن کجی و اقدام مذبوحانه احتمالی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی شدند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران! 

سلام علیکم، بماصبرتم و نعم عقبی الدار

درود خدا بر شما ملت عزیز و شرافتمند که این روز‌ها نتیجه سال‌ها مقاومت انقلابی خویش را در ذلت و تحقیر سرسخت‌ترین دشمنان خود، رژیم کودک‌کش صهیونیستی، مشاهده کرده و از اعماق دل خرسند گردیدید. درود بی پایان بر سپاه، ارتش و نیرو‌های مسلح انقلابی کشورمان که با طراحی دقیق و اجرای عملیات «وعده صادق» توهم گنبدنشینان آهنین و سیستم‌های دفاعی چند لایه را برملا ساخت.

اینک سران رژیم که خود را ناتوان از پاسخ دیده و به رغم همه تهدیدات، مانند اربابان خویش در عملیات سپاه اسلام به پایگاه عین الاسد، هیچ غلطی نتوانستند بکنند به فکر فریب افکار عمومی افتاده و تلاش می‌کنند با پنهان سازی میزان خسارت‌ها و تلفات خویش، از ذلت و تحقیر خویش کاسته و این عملیات را فاقد ارزش‌های راهبردی جلوه داده و یا با دست زدن به اقدامات مذبوحانه سعی در کاهش شیرینی آن دارند. 

این در حالیست که مردم شریف ایران، ملت‌های مسلمان منطقه و کلیه انسان‌های آزاده جهان به ارزش‌های این عملیات فوق‌العاده مهم و راهبردی واقف بوده و می‌دانند که با این عملیات آسیب پذیری سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی از گنبد آهنین، فلاخن داوود، پیکان و سایر سامانه‌های آمریکایی و اروپایی به شکل کاملا عملیاتی مشخص شد و متقابلا سپاه اسلام توانست طی یک عملیات ترکیبی و با شلیک مستقیم موشک‌های خود از داخل خاک ایران توان بالای عملیاتی-اطلاعاتی خویش را در معرض دید جهانیان قرار دهد.

ما جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور ضمن تقدیر و تشکر از بصیرت و بیداری مردم عزیز، دوراندیشی و تدابیر حکمیانه فرماندهی معظم کل قوا، سپاه عزت آفرین اسلام و کلیه نیرو‌های مسلح کشورمان که این عملیات دارای دستاورد‌ها و پیامد‌های بسیار ارزنده‌ای در سطح راهبردی و تاکتیکی به شرح زیر می‌باشد:

۱) تغییر عینی تصور غلط آسیب ناپذیر سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی که از گنبد آهنین، فلاخن داوود و پیکان شروع و تا دوازده سامانه ساخته کشور‌های غربی از فضای این رژیم حفاظت کرده و تصویر غیرواقعی از امکان حمله به آن ایجاد کرده بود، همچنین تبیین عملی انتقام سخت به شکل محکم، قاطعانه و افتخار آمیز در شرایطی که تکرار این واژه و عدم تعبیر آن در فضای حقیقی سبب شده بود تا از منظر برخی از دوستان و دشمنان نظام اسلامی مفهوم انضمامی آن کمرنگ شود.

۲) شکست قاطع و آنی دشمنان انقلاب اسلامی بویژه آمریکا در جنگ اراده و ناتوانی غرب از منصرف کردن ایران اسلامی با زبان تهدید، تطمیع در تنبیه رژیم منحوس صهیونیستی به شکل مستقیم و از داخل خاک ایران. 

۳) اثبات توانایی بالای عملیاتی، اطلاعاتی، هماهنگ سازی در طراحی، اجرای دقیق، بی نقص و شجاعانه یک عملیات آشکار و در معرض دید جهان 

۴) افزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران، کمک به صلح و امنیت منطقه و جهان وآشکارشدن پای بندی سپاه اسلام و جبهه مقاومت به موازین اخلاقی و حقوق بشری در عین برخورداری از قدرت و اقتدار.

۵) شکست تفکر انفعالی مرعوبین غربزده که تحت عناوین جنگ جهانی سوم، خطر بمب اتم و فروپاشی اقتصادی به هراس افکنی و ارائه تصویری هیولایی از رژیم صهیونیستی پرداخته و تفسیر عملی و عینی مفاهیم قدرت و اقتدار در ادبیات نوین سیاسی و نظامی که در قالب توان کشور‌ها برای تحقق اهداف و برنامه بروز یافته و دارندگان آن را معرفی نمود.

۶) تقویت روحیه و انگیزه دلیرمردان جبهه مقاومت و رزمندگان گروه‌های جهادی حماس، عزالدین قسام، حزب الله، انصارالله، حشدالشعبی و... که در حال حاضر مشغول نبرد میدانی با اشغالگران قدس هستند و خشنودی عمیق و قلبی مردم جهان، مسلمانان منطقه بویژه مظلومان فلسطین و غزه که قریب ۲۰۰ روز تحمل بمب و موشک، قحطی و جنایت، شادی بر لبان آنها نقش بست.

۷) افزایش انسجام ملی و همبستگی اجتماعی داخل کشور با تشدید غرور ملی و ارتقاء سطح محبوبیت جمهوری اسلامی و رهبر مقتدر آن در افکار عمومی جهان بویژه مردم تحت ستم منطقه که نسبت به عملکرد رهبران خویش شرمنده و رنجیده خاطر می‌باشند.

۸) تغییر قاعده جنگ و معادله قدرت به نفع جمهوری اسلامی ایران که اعلام می‌دارد از این پس هر گونه تجاوز و تعرض به خاک، پایگاه، منافع و شخصیت‌های کشورمان را مستقیم پاسخ خواهد داد.

 

۹) افزایش ضریب امنیتی و صلح منطقه با تعریف معادله تنبیه متجاوز بدون اجازه نهاد‌های متولی صلح جهانی به ویژه شورای امنیت و کاهش صددرصدی تهدیدات فیزیکی از سوی کشور‌های معاند و مخالف نظام اسلامی که دارای سامانه‌های دفاعی چندلایه و حمایت‌های بی دریغ غرب نیستند و صدور پیام آشکار به همه دشمنان ملت ایران مبنی بر خط قرمز بودن تعرض به خاک ایران و عملی شدن تهدیدات مسئولان نظام اسلامی، اصلاح اشتباه محاسباتی دشمن در برآورد غلط از توان دفاعی خود که سبب بروز ناامنی و تهدید صلح در منطقه می‌گردید.

۱۰) پرده برداری آشکار و علنی از وابستگی نظامی و دفاعی رژیم صهیونیستی به غرب و آمریکا و ناتوانی راهبردی و تاکتیکی کشور‌های حامی این رژیم در دفاع از آن. 

در خاتمه یادآور می‌شویم رژیم منحوس صهیونیستی به دستور اربابان خویش تلاش خواهد نمود تا با عملیات روانی و اقدامات ایذایی اجازه ندهد افکار عمومی دنیا به ضعف نظامی ارتش جنایتکار خود و توان راهبردی و تاکتیکی سپاه اسلام پی ببرد، لذا موکداً انتظار می‌رود: 

۱. هر گونه دهن کجی و اقدام مذبوحانه احتمالی دشمن با سرعت، کوبنده و قاطع پاسخ داده شود تا از این پس جسارتی به ساحت ملت شریف ایران، خاک عزیزمان ایران و منافع و شهروندان ایرانی صورت نگیرد. 

۲. ناکام سازی عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن که در قالب جنگ شناختی تلاش می‌کند تا شکست خود و عظمت توان نظامی ایران اسلامی را کمرنگ سازد با روایت به موقع و فعالیت‌های رسانه‌ای متراکم دنبال شود.

۳. روند پیگیر‌های حقوقی در اثبات متجاوز بودن رژیم صهیونیستی بویژه اقدام علیه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه همچنان در مجامع بین المللی ادامه یابد. 

۴. روند افزایشی قدرت دفاعی و موشکی کشورمان بدون هیچ محدودیتی و با تمام توان ادامه یافته تا در پرتو بازدارندگی آن شاهد صلح جهانی و امنیت پایدار کره خاکی باشیم.

۵. همچنین از هیچ گونه تلاش برای خاتمه دادن به درد و رنج مردم مظلوم غزه فروگذار نکرده و شریان‌های حیاتی رژیم صهیونیستی را با همکاری دولت‌های منطقه قطع نمایند. 

۶. اساتید گرامی در راستای آگاه سازی افکار عمومی نسبت به پیامد‌های مثبت این عملیات بیش از پیش در جهاد تبیین کوشیده و نقش زینبی خویش را در ادامه کار حسینیان ایفاء نمایند. «ان شاء الله» 

جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۱ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
اساتید اول فکری به حال معیشت مردم، بیکاری جوانان، کیفیت پائین آموزش در کشور،اقتصاد داغون،نامیدی جوانان، رعایت عدالت بین نسلی،رعایت عدالت در پرداختها،محیط زیست،آزادی بیان عقیده و ......بکنند وبعد بپردازند به بحث موشک و زدن توسر هم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۷ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
وعده صادق قدرتی و تنبیه ای وجسورانه و امنیتی بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
اگر این عملیات اجرا نمیشد رژیم اشغالگر به خود اجازه میداد بیشتر گستاخی و تجاوز کند
درود فراوان بر نظامیان کشورمان
Iran (Islamic Republic of)
ZAGROSIAN
۱۰:۵۸ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
این عملیات ابهت پوشالی دشمنان ایران را در هم شکست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۲ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
مرگ بر دروغگو
Iran (Islamic Republic of)
قاسم
۰۹:۴۲ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کاش این اساتید راه حلی برای حل مشکلات اقتصادی و تورم و مسکن و افزایش امید به زندگی و افزایش قدرت خرید مردم هم پیدا میکرد‌ن.
آخرین اخبار