از ظرفیت صدا و سیمابرای استفاده کشاورزان از سند مالکیت استفاده شود

مدیرکل ثبت اسناد واملاک کرمان گفت: اسناد مالکیت حدنگار از مزایای بسیاری برخوردار است که باید برای مردم به درستی تبیین شود.  سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با احمد علیرمضانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به تعیین تکلیف و صدور ۹۹/۸ درصدی اسناد اراضی ملی گفت: در سال جاری اولویت این اداره کل تثبیت و صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی است و همراهی استاندار محترم و مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری کل استان فضا را برای پیشبرد این مهم و رفع موانع، آماده کرده است.

عضو شورای قضایی استان کرمان ضمن اشاره به اینکه مستندسازی مالکیت علاوه بر افزایش سرمایه‌گذاری در استان، ارزش اقتصادی املاک را در پی دارد خاطرنشان کرد: صدور اسناد رسمی مالکیت، موجب ارتقا بهداشت قضایی می‌شود و با تکمیل حدنگاری، حجم ورودی پرونده به محاکم دادگستری بیش از ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

سیدمهدی هاشمی با بیان اینکه رفع تداخلات پیش‌زمینه صدور اسناد زراعی است، افزود: از مجموع ۲۱۰ هزار هکتار اراضی رفع تداخل شده استان کرمان برای ۱۰۰ هزار هکتار، قرارداد نقشه‌برداری و مستندسازی منعقد شده تا هزینه تهیه نقشه که بار عمده حدنگاری اراضی کشاورزی را در بر می‌گیرد، از دوش مالکین اراضی برداشته شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در خاتمه بیان کرد: با توجه به ماهیت متقاضی‌محور حدنگاری به ویژه صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، تبیین مزایای سند حدنگار ضرورت دارد و نیز شرایط ویژه صدور اسناد کشاورزی از جمله نقشه‌برداری رایگان و صدور اسناد برای کلیه اراضی از نظر مساحت، نیازمند اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌های مختلف از جمله صدا و سیماست.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در این دیدار ضمن تاکید بر فرادستگاهی بودن حدنگاری، به لزوم افزایش سطح هماهنگی بین ادارات متولی زمین و مسکن در جهت تسهیل و تسریع فرآیند‌های مربوط به صدور سند اشاره کرد و گفت: صدا و سیمای مرکز کرمان نیز نهایت همکاری را در تبیین پروژه‌های ملی از قبیل حدنگاری که مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری است، خواهد داشت.

برچسب ها: اسناد ، حدنگاری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار